Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy keményítsek a hamburger...

Hogy keményítsek a hamburger húspogácsán a sütéshez?

Figyelt kérdés

Van benne fűszer, de paprika nincs, darálthús, szalonna. Zsemlemorzsán gondolkozom, vagy kenyeren. Még fokhagymát esetleg de nélküle is jó.

Keményíteni akarom mert átfolyik a rácson.



#hamburger #grill #húspogácsa #Húskeményítő
2022. júl. 2. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
inkább zsemlemorzsát raknék bele, nem fasírt. miből mennyit raktál, hogy ilyen lágy a massza?
2022. júl. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
900g lapocka 100g szalonna kkanál bors, kkanál kömény, evőkanál mustár, só!
2022. júl. 2. 18:32
 3/12 A kérdező kommentje:
Jó a húsdarálóm.
2022. júl. 2. 18:33
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
én a szalonnát nem raktam volna bele, az is lágyítja, főleg hogy a sertès nem is olyan "masszív", mint a marha. zsemlemorzsa zsemlemorzsa zsemlemorzsa. tegyél hozzá, keverd el, ha lágy még tegyél. mással nem nagyon tudsz javítani az állagán, legfeljebb ha nem grillen sütöd simán, hanem vmilyen grilltálcán, vagy hambihús nyomó formában.
2022. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Szalonna nem kell bele,kicsit zsírosabb a hús az nem árt.

Zsemlemorzsa mehet bele.

2022. júl. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Jó a húsdarálóm."

Ezt most mire írtad? Feltételezte valaki, hogy nem jó?


Csak mert ez egy érdekes pontja egyébként a húspogácsa készítésének!


Klasszik hambi húspogácsában ugyebár se tojás, se zs.morzsa, se liszt, stb stb, ami "kötne" a cuccon.

Innentől kezdve viszont minél "jobb" a húsdaráló, annál szétesősebb lesz a húspogácsa, mivel egy igazán jó húsdaráló nem valami zúzott vackot nyom ki magából, hanem az éles kések, tiszta vágott felületet adnak a pici húsdarabkáknak.

Kötőanyag nélkül viszont ezek szétesnek.

A klasszik kötőanyag viszont maga a hús!

Lehet próbálkozni minimális tojással, vagy minimális zs.morzsával, nem tiltja senki, de alap esetben erre nem biztos, hogy szükség van!


Ugyanis a hús, önmagában egy keményen összekapaszkodó masszát képes alkotni, annyira keményet, hogy inkább lazítani szokás, nem pedig keményíteni!

A titok, az említett tiszta vágott felület átalakításában van.

olyan szempontból én szerencsés helyzetben vagyok, hogy ilyesmi helyen dolgozom, úgyhogy különféle gépekben nincsenek korlátok, de az ilyen jellegű problémát úgy szoktuk megoldani, hogy darálás után áttoljuk a hús egy kutteren. Ez egy nagy sebességű késes aprító.

Ez annyira is képes szétverni a húst, hogy olyan masszívan egymásba kapaszkodnak a hússzövetek, hogy utána még ki is kell lazítani, mert túl tömör lenne.


Házi módszerekkel is könnyen el lehet érni ezt a hatást, elég a mediterráneum klasszikus ételeire gondolni.

A balkáni csevap, vagy csevapcsicsa, a görög keftedes, az arab köfték, ugyanilyen elven működnek.

Told át a húst 2-3-szor a húsdarálón, lyukmérettől függ hányszor. És utána gyúrd át, jó alaposan, jó sok ideig. Egymásba kapaszkodnak a kis izomszövet szálak, és nem engedik szétesni a húst.

2022. júl. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, látom többen vannak a szalonna ellen.

Én nem föltétlenül tartom hibának.

Egyfelől a marha húspogácsánál is általában tartjuk a 80-20 arányt, ami a húst és faggyút illeti, ez pedig 90-10, ami a lazább sertéshúst megfelelően kompenzálja.

Másfelől mondjuk egy gáz grillen elég kompromisszumosan lehet elérni, egy faszenes grill füstös ízvilágát!

Én is szoktam az ügy érdekében füstölt áruval operálni, bár én füstölt oldalast használok. Ami a zsír arányát illeti, én ezen felül teszek bele marha faggyút, úgyhogy ha az nincs, akkor füstölt áruból a f.szalonna, egyáltalán nem rossz ötlet.

2022. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
akkor mehet szalonna ha kevés a zsíradék, pl egy szinhús comb.. de lapockához nem kell. amúgy a legjobb a marhafaggyú 20% arányban 80% szinhús mellé és akkor nem kell zsemlemorzsás fasírtot enni hamburgerpogácsa helyett.
2022. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Először kérgesítsd a húst egy serpenyőben. Nem kell neki sok, oldalanként fél perc elég ahhoz, hogy megtartsa a formáját. És akkor máris nem kell bele semmi.


Jegyzem meg, a hamburgerhúst nem így szokás ízesíteni, hanem szimplán csak sóval és borssal, azt is csak kívül.

2022. júl. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9-es ez ennél azért jóval nagyobb téma. Mármint az ízesítés.

Több módszer van, de attól, hogy az egyiket többen használják, mert hülyebiztosabb, nem jelenti azt, hogy ez szokás lenne.

Amúgy meg még ha csak a só-bors-os változatot használjuk, akkor se kívül kell ízesíteni.

2022. júl. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!