Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány kg csirkemell kéne 20...

Hány kg csirkemell kéne 20 fős grillezéshez?

Figyelt kérdés

Én fejenként 250 grammal számoltam, vagyis 20 főre 5kg-t.

Viszont tudom azt, hogy tavaly kb 10 főre 4kg-t vettünk, de nem sütöttem meg az összeset, kb 2,5-3kg-t max.


5kg csirkemell elég lehet? +grill kolbászkák. Vagy mennyi kéne?

Nem szeretnék felsülni 😅



2022. júl. 28. 06:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kolbászkákkal együtt elégnek tűnik. Attól is függ, milyen étvágyuk van a vendégeknek, van, akinek nem elég a 25 dkg, másnak meg 15 dkg is elég. Gondolom, lesz hozzá saláta is.
2022. júl. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fejenként 20-25 dekával szoktak számolni
2022. júl. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Csirkecomb filét grillezz inkább, azt meg fogják enni, a mell kiszárad, persze, hogy a kutyának nem kell
2022. júl. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

3-as: ha nem tudod, hogy kell a csirkemellet elkészíteni, akkor ne okoskodj!

Grillen sem szárad ki, ha nem sütöd túl! Igazán nem a csirkemell a kedvenc húsféleségünk, de grillezéskor ez fogy el elöször!

2022. júl. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
86%
Ha nincs nagy étvágyuk, úgyis a hangulat lesz a lényeg, elég lesz annyi, max tegyél hozzá még 2 kg-t, de az is valószínű megmarad későbbre, legalábbis egy része biztos.
2022. júl. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Kolbászkákkal bőven elég lesz...

Főleg ha lesznek hozzá finom saláták, v. egyéb köretek

2022. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6felnőtt, 6 gyereknek 2kg csirkemellet, +2doboz grillsajtot, 18db virsli méretű kolbászt, 4doboz grillsajtot vittünk. Kb fele fogyott el.
2022. júl. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól számoltál!
2022. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Fuh, Koszi szepen! Megnyugodtam akkor 😁

Persze lesz nagy adag gorogsalata, 2kg sultkrumpli, meg kenyer is, biztos ami biztos :)

Sparban viszont 3kg csirke a limit :D nem baj, parommal "kulon" vasaroltunk...vicces.


Amugy en meg kb soha nem ettem szaraz csirkemellett senkinel, bar anyamek regen inkabb tarjat grilleztek fokent, meg mits, kolbasz stb, de amugy nekem a csirkemell a kedvencem, meg sokunknak, meg egesz grillcsirkebol is az a kedvencem, omlóshoz volt csak szerencsem.

2022. júl. 29. 15:53
 10/10 A kérdező kommentje:
5,5 kgt vettünk végül, kb egy olyan 3 kiló ránk maradt, végül 17 voltunk csak, pont két elég nagy étkű barátom lebetegedett, de még akkor is maradt volna ránk. Nem baj, családnak szétszórtuk, nem volt száraz, rohadt jó volt, ilyen élelmiszerüzletekben sörös-mézes pác nagyon adta, zöldfűszeres se rossz, meg volt saját készítésű; kolbászkákból 3 csomag ilyen party mix meg 1 csomag sajtos vastag meg 2 grillsajt, csomag vegán kolbász meg "húspogácsa" volt, de azokból is fele megmaradt kb, nem vágom hogy. Mondjuk a vendégekből 1 vki semmit nem evett konkrétan, 2en meg belakva érkeztek, abból az egyik alapvetően nagyétkű, szóval rip, na m1.
2022. aug. 1. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!