Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meddig áll el a nyers kelt...

Meddig áll el a nyers kelt tészta?

Figyelt kérdés
Ha holnap készítem el, bekeverhetem már ma is? Hűtőbe kell tenni?
2022. aug. 27. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Milyen tészta?
2022. aug. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Ja most látom, a címben szerepel, hogy kelt tészta. Hűtőben egy éjszakát kibír.
2022. aug. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Lefagyasztani lehet, azt tudom, de hogy hűtőben milyen lesz egy napig... Pont a kelttésztánál elég fontos, hogy megfelelő hőmérsékleten, megfelelő ideig legyen kelesztve. Nem tudom, nem árt-e neki, ha hidegben áll. Ugyanakkor ha a fagyasztást bírja, elvileg bírhatja a hűtőt. Mindig frissen csinálom inkább.
2022. aug. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha kelesztés ELÖTT teszed a hütöbe (természetesen letakarva), akkor holnap tökéletes lesz, a hütöben ugyanis lassan kel meg, ezért sokkal jobb állaga lesz, mintha szobahömérsékleten kelesztetted volna.


Fagyasztani nem érdemes, csak akkor, ha hosszabb ideig akarnád tárolni, de akkor is kelesztés nélkül, vagy csak enyhén kelesztve, mert kiolvadás közben is kel.

2022. aug. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
Hát nem sokáig ha az eredeti ízét szeretnéd. Pl ha a pizzatészta este elkészül és még marad, másnap reggelre már nagyon rossz lesz
2022. aug. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: nagyon nem vagy képben, egy jobb pizzériában a tésztát ESTE állítják össze, hogy MÁSNAPRA tökéletes legyen.
2022. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!