Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől lesz szép sárga a...

Mitől lesz szép sárga a palacsinta?

Figyelt kérdés

Néha látok képeket, akiknek nagyon szép sárga a palacsintájuk. Illetve látható hogy az a finom, puha palacsinta.

Mitől lesz sárga?

Több tojástól úgy vélem hogy nem, mert egyszer már próbáltam, de az csak megkeményíti a palacsintát, száraz lesz, és rántotta ízű (vagy éppen omlett).

Szóval ha valaki tud jó receptet ehhez, szívesen látnám 😁



2022. szept. 1. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó minőségű tojás, aminek szép telített színű a sárgája.



Érdemes házi tojást venni, ezek szebbek.

2022. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Tegyél bele egy kis kurkumát.
2022. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy hogy házi, vagy bolti tojásból készül. Utóbbiból nyilván halványabb lesz.
2022. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
2-es vagyok, a kedves lepontozóknak üzenem, hogy igenis így szép sárga lesz a palacsinta és nem érződik ki az ízében.
2022. szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Cukortól lesz sötétebb sütésnél.
2022. szept. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

2-es/4-es: a kurkuma íze igen erös, ha nem érzed, akkor az ízérzékeléseddel van baj.

Tudom, sokan állítják, hogy nincs íze, de ez nem igaz, nagyon is kiérzödik, édes ételeknél kifejezetten zavaró, sós, húsos fogásoknál nem annyira, de ott is érezhetö

2022. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Házi tojásból is csináltam már, aminek sötétebb volt a sárgája mint a boltinak, de ugyanúgy "fehér" a palacsinta. :/ nem tudom másnak hogy sikerül olyan szépre
2022. szept. 2. 09:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kukoricával etetett tyúk által tojt tojastól. Ha van és megeszik a sütőtököt a tyúkok, még jobban sárga lesz a tojásból készített étel.
2022. szept. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azta :o köszönöm a válaszokat 😊
2022. szept. 8. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!