Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ötletek, receptek fehér...

Ötletek, receptek fehér káposztából?

Figyelt kérdés

Segítséget kérek. Rendeltem a Tescóból egy kicsi fej lila káposztát, de helyette kaptam egy óriási, majdnem három kilós fej fehéret. Na jó, abból is lehet párolt káposztát készíteni, bár a lilát százszor jobban szeretem, de maximum csak a feléből. Mit csináljak a másik felével, ha a lucskos káposztát, a paradicsomos káposztát utálom, a káposztás tésztát akkor eszem meg, ha semmilyen más választásom nincs.

Káposzta saláta jöhet, de szerintem másfél kilóból nagyon sok lenne.

Tanácstalan vagyok, bevallom, hogy életemben nem készítettem még semmit fehér káposztából. Van valami jó ötletetek?


2017. jan. 30. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:

kb. 10 centis gerezdeket vágsz, olívaolajjal-zöldfűszerekkel bedörzsölöd, megsütöd, mellé sajtos mártogatóssal isteni.


vagy indiai sült káposzta (egytálétel)

2017. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Az indiai sült káposzta receptjét leírnád, vagy tudnál linket adni hozzá?

2017. jan. 30. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt van:

[link]


Nagyon egyszerű, olajban megpirítod a fűszereket és a paradicsomot, rádobod a vékonyra reszelt vagy vágott káposztát+borsót. Más zöldségeket is tehetsz hozzá, köretnek is jó amúgy kisebb adagban.

2017. jan. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek az indiai ételek nagyon fogamra valók. Ment a pacsi :)
2017. jan. 30. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Okonomijaki magyarosított változata


Én japán palacsinta néven szoktam emlegetni, de hallottam már japán pizza néven is.


Tojásból,lisztből, szódából sűrű palacsintatésztát készítesz. A csíkokra vágott káposztát belekevered. Mehet bele bármi hús és zöldség ami van otthon. Én leginkább pirított csirkemellel, gombával és párolt zöldborsóval szeretem. Ízlés szerint sózd a tésztát.


Serpenyőt olajozd ki és öntsd bele a masszát kb. 1,5 centi vastagon. Lassú tűzön süsd. A tetejére lehet ütni 2-3 tojást. Mikor úgy nagyjából megsült az egyik fele megfordítod.


Cikkekbe vágva tálalod, finomak hozzá az öntetek. Akár ketchup, majonéz, szójaszósz.

2017. jan. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Készíts rántott káposztát.

Vágd cikkekre, vigyázva hogy a torzsája is rajta maradjon. Párold meg egy kicsit sós vízben. Csepegtesd le, hagyd hűlni. Panírozd be mint a rántott húst, liszt, tojás, morzsa. Bő olajban süsd ki.

Nagyon finom.

2017. jan. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kapros-tejfölös fehérkáposzta főzelék.Bármilyen húsos feltéttel, vagy tükörtojással finom.A rántott is jó ötlet, én is készítettem már, finom. Majonézzel ettük.
2017. jan. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!