Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A 4 perces-mikros süti egészsé...

A 4 perces-mikros süti egészségre ártalmas lehet?

Figyelt kérdés

kaptam egy receptet és nagyon izlik,de szüleim azt mondták hogy gyanus kémiai folyamatok lehetnek benne ha mikroban 4 perc alatt kész,sütöben pedig a hasonlo sütihez 20 perc kell és hogy ha lehet ne egyem...(de a mikro szerintem teljesen más és mennyiségre is sokkal kevesebb az egy bögrényi a tepsihez képest...):

3 ek liszt,3ek cukor,2 ek kakao,1 tk sütöpor,1 tojás,4 ek tej,2 ek olaj. ezt összekeverem egy mikrozhato bögrében és beteszem a mikroba 4 percre.ojan lesz mint a brownies.

Vélemény?:DMeg fogok halni?


2010. szept. 26. 16:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%
jaj. ezek a káros a mikró meg egyéb összeesküvéselméletek.. az is káros hogy a gép előtt ülsz, az is ha sétálsz az autók között, mégis megteszed, és még itt vagy :D szóval nyugodjanak meg. neked pedig jóétvágyat hozzá :D
2010. szept. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
Én már nem egyszer ettem ilyet. Nekem túl laktató egy adag, de amúgy bajod nem nagyon lehet tőle. Mondjuk én azért a tojáson elgondolkoztam, hogy talán annak több idő kéne, hogy ne legyen belőle baj... Lehet ez hülyeség, de ki tudja... Mindenesetre jó étvágyat :)
2010. szept. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Egy tányér leves is 15 percig melegedne a sütőben, míg a mikróban 2 perc alatt megvan. Az egyik mikrohullám a másik meg hő. Ennyi.
2010. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :D
2010. szept. 26. 16:44
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

"szüleim azt mondták hogy gyanus kémiai folyamatok lehetnek benne ha mikroban 4 perc alatt kész,sütöben pedig a hasonlo sütihez 20 perc kell"


Mutasd meg a szüleidnek az írásom! Kérdezem tőlük ha nem értenek se a fizikához se a kémiához akkor miért állítanak blődségeket? Miért vezetik félre a saját gyereküket?

2010. szept. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
azért ha van ellenvélemény azt mindenképp irjátok le mert kiváncsi vagyok :P
2010. szept. 26. 16:45
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

Dehogy ártalmas az egészségre!


Főképp akkor nem, ha raksz bele darált diót, mézet, mazsolát. Qrva finom!

2010. szept. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

"Az egyik mikrohullám a másik meg hő. Ennyi."


Az egyik x frekvenciájú rezgés a másik y ferekvenciájú. ennyi!

2010. szept. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
elvileg anya kémiát tanult ,nevelö apám meg fizikát...de amikor kértem hogy magyarázzák el akkor azt mondták tulragoztuk...
2010. szept. 26. 16:47
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

"azért ha van ellenvélemény azt mindenképp irjátok le"


Ez a baj hogy véleménye mindenkinek van de tudása az már nem!

2010. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!