Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szoktatok heti menüt tervezni?...

Szoktatok heti menüt tervezni? A napi főétkezésekre gondolok(ebéd/vacsora)

Figyelt kérdés

2022. okt. 23. 13:49
A kérdező szavazást indított:
igen
néha
nem
24 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam, de jó ötlet.

Mindig délután, munka után, sokszor már a boltban bolyongva a napi bevásárlás során találom ki, hogy mit főzzek vacsorára, ami másnapi ebédre is jó. Az aznapi hangulat dönt, esetleg az aktuális akciók, aktuális kínálat segít dönteni. És ezt mindennap újra.

2022. okt. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Részben. Ebédet mindig. És mindig 2 vagy 3 napra főzve. Pl felírom hogy vasárnap főzök csirkepaprikást nokedlivel, az vas, hétfő, kedd. Utána keddet aláhúzom hogy aznal főznöm kell, pl kéksajtos csirkemell rizzsel, lesz szerdára, csütörtökre, péntekre. És szombat, vasádnapra csak annyit írok hogy vagy szombat delelott vagy pentek este fozes. De azt akkor szoktam kitalalni, fokent maradekokbol meg ami a fagyasztoban van.

Figyelek a tervnel hogy pl szerdara ne jusson fozes mert akkor mindig 9 utan erek haza.



Reggelit és vacsit nem szoktam tevrezni vagy ritkán. Ha pl bontok egy tortillát, amiben 6 db van, akkor azokat elsoztom hogy oar napon belul elfogyjanak (egyedul lakom). Vagy ha sutok mondjuk zabos turos tepsis sutit amit en reggelire szoktam, akkor azt is beirom annyi napra amire jut.


Reggeli nekem sajtkrem, sonka, házi kenyér és zöldseg. Ezeket tartok otthon. Havi párszor csinálok gofrit. De ezeket nem tevrezem

2022. okt. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Akciók alapján vásárolok és ahhoz tervezek heti menüt, mert egyébként csak a kajára meg a rezsire dolgoznánk.

Most egyébként a 300 literes fagyasztót esszük ki, annak alapján van menüterv, mert részben nem tudni mi lesz a villannyal, másrészt nem éri meg hónapokig tárolgatni bármit is. Romlik a minősége, plusz egyre drágább lesz a hűtési költségek miatt a benne levő cucc.

Ha kifogy a fagyó, kihúzzuk és lesz vele ami lesz!

Tervezek venni egy kicsi fagyasztót, amiben max 2 hét alatt felhasználom az (akciós) alapanyagokat, vagy a maradék kész kaját tudom lefagyasztani.

2 hét és nem több!

2022. okt. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyira tervezek előre, hogy ezt bármikor megváltoztathassam. Tehát ha mondjuk este eldöntöm, hogy a héten mindenképp szeretnék enni valami macerás kaját, akkor úgy vásárolok be, hogy a romlandó hozzávalókat kizárólag aznap veszem meg, amikor tudom, hogy lesz energiám/időm ezzel foglalkozni. Plusz ugye van az univerzális maradékmentő kaja, a pizza, azt úgy kb. kéthetente szoktam, hogy van a fagyasztóban mindig sajt, azt kiveszem, mielőtt megcsinálom a tésztát, aztán mire rendesen feljön a tészta, a sajt is kiolvad.

Egyedül élek, szóval kizárólag a saját igényeimet kell figyelembe vennem.

2022. okt. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nagyon pillanatnyi nálunk, hogy mit kívánunk. Nem egyszer volt, hogy este kivettük a fagyóból a kész ételt, hogy másnapra jó lesz. De másnap már egyáltalán nem kívántuk, helyette mást ettünk.


Arra szoktam figyelni, főleg újabban az árnövekedések óta, hogy ami romlandó, hamarosan tönkre menő van, azzal tervezek valamit készíteni.


Nagybevásárláskor szoktuk átgondolni, hogy kb. miket kívánunk, miket ennénk szívesen, és azokhoz vásárlunk. Ez olyan egy-két hétnyi főzést lefed. Aztán hogy ez mennyire valósul meg, már más kérdés. De még ha nem is pont azokat készítjük, akkor is van annyi hozzávaló, alapanyag így itthon, hogy vannak lehetőségek a főzésre.

2022. okt. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igyekszem. Mindig sokkal könnyebb egy hét amikor vasárnap előre bevásárolok mindent 1 hétre, felírom hogy mit melyik este kell kivenni a fagyasztóból, melyik nap mit eszünk, de néha annyira elfoglalt a vasárnapom, hogy nem fér bele, de igyekszem a lehető legtöbbször ezt megcsinálni, és a hűtőre is kiragasztom nyomtatva, hogy lássa a család, hogy mi várható :) ők nagyon szeretik, gyerek is várja az x. napot a héten, mindig el van csempészve a kedvence benne.
2022. okt. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, általában aznap találom ki, hogy mit főzzek, de nem lenne rossz ötlet.
2022. okt. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 vagyok, végül tök sokat segített hogy ezt leírtam, erőt vettem magamon és este 11-ig még leadtam egy tesco rendelést amit ma 9-kor ki is szállítottak, így megvan a heti menü, reggeli-ebéd-vacsi-zöldség-nasi, a héten nem kell boltba menni, otthon volt is aki átvegye, vasánap estig egy percet nem kell boltban bolyonganom, számolgatnom, nézelődnöm.
2022. okt. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nagyon váltózó, hogy mit kívánok. Inkább az szokott lenni, hogy az otthoni alapanyagokat átgondolom és ha van, amit kívánok, akkor azokhoz veszek még valamit, ha szükséges. Reggel sem mindig tudom még, hogy vacsorára mit fogok enni, de szerencsére közel van a bolt.
2022. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#6,8 vagyok, egyébként mi is nagyon "kívánósak" vagyunk, de ez meg is látszik a bukszánkon hó végén. :( Inkább a nagyobb önfegyelem miatt próbáljuk ezt a heti menüzést, így nem csábulunk el, nem rendelünk kész ételt, és tudatosan tudjuk pénzügyi tervhez kötni magunkat. Sajnos erre nálunk szükség van, van egy heti keret amit nem akarok átlépni, így pedig addig variálom az online bevásárló kosarat, amig minden szép jó.
2022. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!