Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit fözzek holnap egy egész...

Mit fözzek holnap egy egész csirkéböl?

Figyelt kérdés

imädjuk a csirkéT,sokszor sütök fözök vele.ältaläban mézes citromos csirke,fokhagymäs tejszines ilyesmi.

most viszont egy egesz csirkét vettem,és fogalmam sincs mit kezdjek vele.adjatok kéRlek ötleteket!nagyon köszönöm!van itthon vegülis szinte minden(alapanyag)


2008. dec. 23. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
pl. : töltött csirke? - szerintem egyszerü és finom. én szoktam csinálni zöldséges töltelékkel, húsos töltelékkel, gyümölcsös töltelékkel (pl. ananász, öszibarack).
2008. dec. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
erre gondoltam énis!!!elmentünk väsärolni a pärommal(anyum modnott egy jo tölteléket-> gombäs hagymäs mäjas stb..)de a pärom nem szereti a mäjat mit kiderült és a gombät se!irjäl légyszoves pär féléT hogy mégis mivel töltsem meg ezt a nyemvedt csirkéT:)köszönöm
2008. dec. 23. 22:54
 3/12 A kérdező kommentje:
illetve egy jo elöételt is irhatna valaki!a csirke utän fagyi lesz,forro ,fözött mézes gyümölcsel leöntve.köszönöm
2008. dec. 23. 23:11
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Nezd meg a mindmegette.hu-t, es a Stahl.hu-t, szerintem talalsz valami finomat!
2008. dec. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
En most megneztem a mindmegette.hu-n a receptkeresobe, hogy toltott csirke, 15 felet dobott ki!
2008. dec. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

én ezt csinálom ma :D olvasd el a receptet


[link]

2008. dec. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Almás töltött csirke recept



Hozzávalók:

1 nagy csirke,

1 kg savanykás alma,

5 dkg vaj,

3 szem összetört szegfűszeg,

késhegynyi őrölt fahéj,

csipet borsmenta,

kevés kristálycukor,

1 evőkanál citromlé,

ízlés szerint só és őrölt fehér bors.


Elkészítés:


Az almát megmosom, meghámozom, kicsumázom és gerezdekre vágom. A kívül-belül megtisztított csirke hasát sóval jól bedörzsölöm, és annyi almagerezdet teszek bele, amennyi belefér. A nyílást összetűzöm, majd a csirkét nagy tűzálló tálba teszem. Köré rakom a maradék almát, rászórom a fűszereket, rácsöpögtetem a citromlevet, és a vajat borsónyi darabkákban a csirke tetejére tördelem. Előmelegített, forró sütőben, gyakori locsolgatás mellett puhára sütöm. Amikor a hús megpuhult, az almát kevés kristálycukorral megszórom, a csirkére rákenek a tál alján összegyűlt almás pecsenyeléből, majd mindkét felét pirosra pirítom. A sütőből kivéve 10 percet pihentetem a szárnyast, ezután felszeletelem. Körete a sült alma és kis gombócokra formázott párolt rizs. Más gyümölccsel is készíthető, pl. sárga- vagy őszibarackkal, esetleg meggyel.


Elkészítés ideje: 70perc

2008. dec. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hozzávalók:


* 1 kg só

* 1 egész csirke vagy csirkecombok

* só, bors

* ízlés szerint fűszerek (bazsalikom , oregáno, csirke fűszerkeverék, fokhagyma)


Elkészítés:


Először is jól mossuk meg a csirkecombokat, majd húzzuk le a bőrét, sózzuk, borsozzuk, egy kis pirosaranyat kenjünk rá.


A tepsibe szórjuk a sót, majd helyezzük rá a csirkecombokat. Fedjük le fóliával a tepsit, és tegyük előmelegített sütőbe. Kb 1-1,5 órán keresztül süssük, vegyük le a fóliát, és zúzott fokhagymával kenjük meg, majd tegyük vissza a sütőbe fólia nélkül, még kb. fél órára.

2008. dec. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
atyauristen 1 kg so???????????????????????????:O
2008. dec. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Ezt a sos receptet mar en is hallottam, de nagyon furcsa nekem is, bar gondolom hogy finom lehet, hiszen akkor nem csinalnak sokan. Meg egeszsegtelen is, hiszen a so nagyon nagyon egeszsegtelen.
2008. dec. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!