Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fagyasztott házi szalonna...

Fagyasztott házi szalonna felszeletelése hogyan?

Figyelt kérdés
Kaptam egy tábla fagyasztott szalonnát. Frissen fel szoktam szeletelni és úgy eltenni adagonként a fagyiba, de most egészben kaptam. Ennyit egész télen eszünk. Mivel tudnám fagyasztott állapotában felszeletelni? Valami trükköt vagy eszközt ajánljatok légyszi :)

#fagyasztott #szalonna #szeletelés #Olvasztás nelkül
2022. okt. 30. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Recés késsel már próbáltad?
2022. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen de baromi kemény. Mire végigszelem azt a 30 centit a nap lemegy, meg is ki olvad :)

És akkor csak 1 szelet

2022. okt. 30. 18:06
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Hát olyant nem is hallottam még,hogy valaki fagyasztaná a szalonnát.Eláll az hetekig is a hűtőben.

------------------------------------------------------------------------

Bárd,szekerce...

Esetleg veszel egy ilyent:

[link]

Ez direkt húshoz való.

2022. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Éles késsel óvatosan.
2022. okt. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom,egyszerre mennyit használsz belöle, egy vagy több szeletet, de akkora adagokra vágnám. Ha van ismerösnek szeletelögépe, az jó hozzá, vagy nagyon éles késsel, csak vigyázz, nehogy a kezedet is elvágd.


3-as: egy TÁBLA szalonnát nem egy-két HÉT alatt fogyaszt el valaki, inkább több hónap. Az alatt meg simán megavasodik. Emellett a hütöben kiszárad, romlik a minösége, a fagyasztóban meg friss marad.

2022. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Flex?
2022. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Különböző ételekbe rakom, de tényleg 1-1 szeletet. Nem eszünk belőle sokat, így egy tábla szalonna nekünk tényleg egy télre elég.

Ilyen csontfűrészhez hasonló van szerintem a férjemnek, talán vasfűrész vagy mi a neve. Apró recés. Holnap nekiugrasztom vele :)


Bárddal vagy hasonlóval hogyan szelnék szeleteket....? :)

2022. okt. 30. 18:50
 8/14 anonim ***** válasza:
12%

"Ilyen csontfűrészhez hasonló van szerintem a férjemnek, talán vasfűrész vagy mi a neve. Apró recés. Holnap nekiugrasztom vele :)"


Az a baj hogy holnapra már kiolvadhat, és ugye akkor már nem egészséges visszafagyasztani.

2022. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Fürész nem igazán jó, csak keni a szalonnát/húst, tapasztalat. Éles kés, esetleg bárd vagy balta hatásosabb, csak veszélyes lehet.
2022. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

9


Akkor a hármas hozzászólásban linkelt, hentes eszközként árult fűrész sem jó?Tehát a bolt becsapja a vevőket?

2022. okt. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!