Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy legyen ropogós a csirkeco...

Hogy legyen ropogós a csirkecomb bőre?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nekem még sajnos az a "régi" fajta sütőm van ami gázos és csak alul melegít.. a kérdésem a következő: hogyan csináljam meg benne a csirkecombot úgy hogy a bőre ropogjon és ne legyen puha?

Köszi a válaszokat.



2022. dec. 17. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
2022. dec. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. De nekem az a bajom hogy ugye nem alul felül sütős a sütőm és ugye csak alul süti igazan.. vagy miután megsül a comb fordítsam meg őket hogy a bőros része legyen alul és akkor megsül ropogósra?
2022. dec. 17. 12:28
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Veszel egy zsebsárkányt és a végén megpirítod.
2022. dec. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Csak alsócomb? Nagyon nem mindegy. Az kiszárad. Ha alsó-felső együtt, akkor én lefedtem alufóliával, kisebb lángon sütöttem, és amikor már nagyon puha volt a hús, leszedtem róla fóliát. Max.-ra vettem a lángot és többszöri forgatás és locsolgatás mellett, plusz zsírt, vagy olajat hozzáadva ropogósra sült mindkét fele. A bőre is. Ha nem töltöd, csak sütöd, akkor is jó. Nekem bevált.

Ha rám hallgatsz, akkor serpenyőben sütném a helyedben. Attól függ, hány főre sütöd...

De az előző módszer nekem bejött. Esetleg tegyél mellé karikára vágott burgonyát, gombát, hagymát. Egyben sülve és jól fűszerezve nagyon finom. Próbáld ki. Egyébként én vettem egy kacsasütőt, abban bármilyen sült hús finom lett csak alsó sütésű sütőben is.

2022. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Megfordítod, hogy alul érje a hő.


Lefeded alufóliával, pici víz alá. Nem szárad ki azalatt a tízperc alatt, míg nagy hőfokon rápirítasz.

2022. dec. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen a sütő, tökéletesen működik.
2022. dec. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Móra gáztűzhelyem van, simán meg lehet sütni benne a húst, először alufóliával lefedve majdnem puhára fő, utána ráadni max.-ra fóliát levéve, és forgatva locsolgatni kell. Az utolsó 5-10 percben tökéletesen ropogós sült combokat kapsz, amikor elfő az összes lé és csak a zsiradék marad.
2022. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!