Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel egészséges serpenyőben...

Mivel egészséges serpenyőben sütni?

Figyelt kérdés

Pl.: grill kolbászt,vagy sima húst


Napraforgó olaj, repce olaj, kokúsz zsír, folyékony margarin, állati zsír, növényi zsír vagy valami más?



2022. dec. 17. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Én kicsi sertészsírban vagy oliva olajban szoktam.
2022. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Olaj a legjobb akár repce akár napraforgó.

Margarin,zsír füstöl megég.Kókusz zsírral nincs tapasztalatom.

Plusz ha pici tejbe forgatom sütés előtt szép piros lesz.

A tej cukor tartalma karamellizálódik rajta.

2022. dec. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Elég komplex témába nyúltál bele.

Még tudományos körökben sincs konszenzus arról, hogy milyen arányban kellene fogyasztanunk a különböző zsírsavakat.

Ha nagyon érdekelnek a részletek, akkor nézz utána a felsorolt zsiradékok élettani hatásainak!

Én a magam részéről figyelembe véve az egészségügyi, környezeti, és ízbéli hatásaikat napraforgó- és olívaolajat, meg disznózsírt használok, mindet másra, lehetőleg mindegyikből keveset.

2022. dec. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Repce olaj vagy zsír.
2022. dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A hivatalos ajanlas szerint az a legegeszsegesebb ha minel tobbfele etelt eszunk es caltozatosan. Mindegyik elelmiszerbek mas az elonye, szoval nyugodtan suss es fozz tobbfelevel. Serteszsir, vaj, olivaolaj, napraforgo olaj, tokmagolaj, szezamolaj, kokuszzsir stb.
2022. dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!