Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a véleményetek a kókuszolaj...

Mi a véleményetek a kókuszolajról, hogy használjátok?

Figyelt kérdés

Érdemes e sütni, főzni vele, mennyire más az ízhazása a benne sült ételnek (sült krumpli, rántott szelet stb.) pörkölt alapot, hagymát ezen pirítva lehet e csinálni?

Minden hasznos infó, tanács érdekelne a kókuszolaj (szobahőmérsékleten zsír) konyhai használatával kapcsolatban.



2023. jan. 6. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem állítom, hogy nem jó a kókuszolaj, kókusz zsír, de szerintem pont úgy nincs értelme a használatának, ahogy azt a kérdésedben feltetted.... ha pörköltet akarsz csinálni, azt nyugodtan megteheted a hagyományos módon.

A kókusz olaj is csak egy növényi alapú zsiradék, mint az olíva, napraforgó, vagy repce, és ezek közül az olíva szerintem sokkal minőségibb is, mint a kókusz.

A többi meg rajtad múlik, kipróbálod, és eldöntöd, hogy neked bejön-e, éri-e az árát, stb, ezek egyénileg változnak, de a pörkölt, rántott húsok, és hasonló, a rostok között zsírokat tartalmazó alapanyagok a kókuszolajjal nem lesznek megreformálva, legfeljebb megdrágítva.

2023. jan. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindent lehet vele sütni-főzni, mint a többi zsiradékkal. Nekem azért jó, mert könnyebben emészthető, mint az olaj, vagy a zsír.
2023. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak sütéshez használom, de ahhoz nagyon is jó. Sültkrumpli, rántott párizsi, virsli, rántott sajt, bundás kenyér. Nem tocsognak a zsírtól egyáltalán. Viszont sajnos rántáshoz nem jól működik és ahhoz maradt nekem étolaj.


34/F

2023. szept. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Síkosításhoz.
2023. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Környezetvédelmi és humanitárius okokból problémás a használata (biztos lehet olyat is venni, amit nem orángutánok legyilkolásával létrehozott ültetvényekről, tizenéves gyerekmunkások által leszedett kókuszból származik, de nem ez a jellemző, én meg belefáradtam, hogy nyomozzak, most akkor ez vagy az a márka _tényleg_ megbízható helyről van). Van egészséges alternatívája én így jó ideje nem használom. Régen ázsia jellegű ételekhez használtam, mert autentikusan azokhoz való. Jó minőségű szűz olívaolajat plusz különféle növényi olajakat használok egyébként, attól függően, hogy mit készítek, de jellemzően nem magyarosan főzök (de már édesanyám is ezer éve azzal napraforgó olajjal főz, süt, nem zsírral). Rántott dolgokat egyáltalán nem sütök.
2023. okt. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 scamdemic ***** válasza:
100%

* Érdemes-e...

Nem érdemes.

[link]

[link]

2023. okt. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a Natursziget pont egy nagyon buta hely, például a margarint így szidni ódivatú középkori sötétség.
2023. okt. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!