Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Aki saját maga készít soba...

Aki saját maga készít soba tésztát és hozzá valamilyen szószt, ajánlana szószt ami neki bevált? Esetleg receptet?

Figyelt kérdés
Mivel egyre nehezebben kapni Nissin sobát, (meg, mert ha én készítem a egészségesebb is, mint a nissin szemete) és marhára szeretem, ezért szeretnék otthon magam csinálni. A tésztával nincs gond, veszek hajdinalisztet azt kész, viszont a szósszal fogalmam sincs. Sima szójaszósz? Vagy keverék, mint szója, meg osztrigaszósz? (Mert a nissinében van puhatestű feltüntetve, az meg az osztrigaszósz lesz) Ha valaki tudna ajánlani valami jó sobaszószt azt megköszönném!

2023. febr. 18. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Mirin, dashi, szojaszósz
2023. febr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

[link]


Ezt szoktam megduplázni, plusz egy pici fehérbors, szezámolaj, meg ha nagyon sűrű, egy icipici víz. Ez megy rá egy egész csomag (250 g) tésztára.

De a yakisoba, mint az a Nissin cucc, nem soba tésztából van, hanem búzalisztes tésztából, ugye ezt tudod?

2023. febr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, pont ezért szeretném én készíteni.

A szósz hozzá nagyon bejön, de attól az instant tésztától kivagyok.

Csak nem tudom, hogy hogyan álljak neki magam a szósznak.

De köszi a tippeket!

2023. febr. 19. 12:15
 4/4 anonim ***** válasza:
68%
Helló! A gyomrom nem bírja a gabonákat, csak az álgabonákat, pl hajdina, kinoa. Megtennétek hogy leírjátok, hogy ti hogyan készítitek a soba metéltet? A boltban csak hamisítványt láttam. Köszönöm!
2023. aug. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!