Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 15 gramm por zselatinból...

15 gramm por zselatinból mennyi kocsonyát lehet készíteni és hogyan?

Figyelt kérdés
Én is jobban szeretem a hagyományos kocsonyát, de ki szeretném próbálni zselatinnal is. A csomagolás szerint 4-5 tányérhoz 4 púpozott teáskanál zselatin kell. Na de mekkora tányérhoz? Nézegettem recepteket, de mind másképp írja le már azt is, hogy kell feloldani a port. Hideg vízben, langyos vízben, külön vagy egyből mehet a levesbe. Van esetleg egy jól bevált recept?
2023. febr. 26. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem világos a kérdésed számomra, bocs'

A hagyományos kocsonyába nem kell zselatin.

Viszont ha te mondjuk leveskockából akarsz kocsonyás anyagot előállítani zselatinnal, akkor az aktuális zacskón levő utasítást kell követni, amit a gyártók javasolnak, mert eltérő.

2023. febr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Ja és ez lemaradt:


"Na de mekkora tányérhoz?"

Normál méretű tányérhoz, amibe 4-5 dl folyadék fér el.

2023. febr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít a tányér.. Neharagudj ilyet még nem láttam, hogy tányérra adnák meg a csomagoláson inkább dl re szokták mert a tányér nem mérték egység illetve ki meddig tölti vagy mi van még benne ?! Csak a zacskon lévő információt olvasd el, ott mit ir hogy használd mert rengeteg féle Zselatin van, esetleg írd le melyiket használod úgy lehet tudunk segíteni.
2023. febr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lucullus étkezési zselatin. A csomagoláson az szerepel amit fentebb írtam: „kocsonyához 4-5 tányérhoz 4 púpozott teáskanál" Ha normálisan lenne megadva, nem kérdeztem volna. Azóta méregettem egy kicsit, van 3,5 és 5 dl tányérunk is. Tehát 5 tányér esetén 1,75 vagy 2,5 liter víz.
2023. febr. 26. 13:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Elolvastam alapvetően attól függ mit raksz bele, ha csak kocsonya sűrítőnek használod egy tányer kb 1,5 -2,5dl folyadék a többi hús akkor 4-5 tányér 8-10 dl kb amihez 4 púpos kanál elvileg rásegít így megköt tutira, ha csak pl zöldséglét szeretnél kocsonyává varázsolni plusz, egy két zöldség vagy ki ,hogy eszi akkor vedd alapul az alatta lévő gyümölcs kocsonya arányait.

Szerintem.

2023. febr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Közben elkészült. Nagyjából 1 liter volt a folyadék, ehhez tettem 3 teáskanál port. Reggelre kiderül, hogy sikerült e.
2023. febr. 26. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!