Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van bevált receptetek gyros...

Van bevált receptetek gyros szószra?

Figyelt kérdés

A gyros árusoknál mindig olyan finom fokhagymás szósz van,folyékony is, nekem mindig olyan tömény,alig folyik. Már próbáltam minden félét de semminek sincs olyan íze/állaga.

Nektek van bevált finom szósz receptetek?



2023. febr. 28. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Penny joghurtos tasakos szósz

Natúr joghurt 2 kanál

Tejföl 2 kanál

Pici fokhagyma por, só

Ezeket keverem össze

2023. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Görögjoghurt, fűszerek.
2023. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

- natúr joghurt

- reszelt fokhagyma

- reszelt, sózott, kinyomkodott kígyóuborka

- ízlés szerint citromlé

- kapor, olívaolaj, de ezek kihagyhatóak


Az árusoknál azért olyan híg, mert hígítják. Tudod, a víz olcsóbb mint a joghurt.

2023. febr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Gyros árusoknál nincsen fokhagymás szósz. Amit te veszel, az kebab, nem girosz.

Tehát törökön alapul (vagyis inkább berlini törökön, merthogy onnan indult hódító útjára az európa szerte (így nálunk is) ismert utca gyorskaja változata a kebabnak), így hát egyszerű joghurt öntetről van szó, a kívánt belevalókkal (yoghurt szavunk is törökül van amúgy)


Valódi gyros árusnál sertés húst és tzatziki szószt fogsz találni (ez jóval keményebb görög joghurból, reszelt uborkából, van). Illetve görög pitában adják, ami szintén teljesen más, mint a tortilla lap, vagy a beletöltős pita. Nameg szeretik hasábburgonyával is megtömni valamiért..

2023. márc. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az én kedvenc gyros árusomnál olyan szószt kérek,amilyet csak akarok. Természetesen tisztában vagyok vele,hogy az eredeti gyros tzatzikivel készül, amit én nem kedvelek hozzá,ezért szoktam helyette fokhagymás szósszal kérni. Attól még,hogy több fajta szószt is árul hozzá valaki,még nem lesz belőle más étel.

Hihetetlen,hogy még egy receptnél is tudnak okoskodni egyesek,mintha én nem tudnám mi az a gyros és a kebab. :D

2023. márc. 2. 04:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tejföl + piros aranyos szósz, összekevere és kész.(igaz nem fokhagyma de nagyon jóés egyszerű)
2023. márc. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Azért mégis csak ki kellett okosítani, mert valamiért megkérdezted...
2023. márc. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Fú igen,eszméletlenül okos lettem ezektől a válaszoktól :) főleg a tiédtől.
2023. márc. 15. 05:40
 9/9 anonim ***** válasza:

1 pohár natúr joghurt összekeverve egy zacskó kapros fűszerkeverékkel. Mi nem szeretjük a fokhagymát de rakhatsz bele azt is.

Vagy pennybe szokott lenni előre elkészített is. Hűtőbe szokták tárolni ha jól tudom

2023. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!