Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A Szabolcsi töltöttkáposzta...

A Szabolcsi töltöttkáposzta miben különbözik a klasszikus töltöttkáposztától ?

Figyelt kérdés

2023. márc. 25. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

édeskáposztából van


gyakorlatilag egy teljesen más étel mint a savanyúkáposztás töltöttkáposza


nagyon finom:)

2023. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

Sok mindenben. Kevesebb húst és több rizs használnak hozzá. Más a fűszerezés is részben. Ettem olyat amibe majoránna is volt. Körülbelül fele akkorára formázzák a tölteléket , mint a "megszokott". Gyakran a tölteléket káposzta helyett szőlő levélbe tekerik . Édes káposztát tesznek alá . De ettem ott olyat is amibe egy kevés füstölt szalonna volt darálva a töltelékhez, illetve az edénybe is. Néhány alkalommal ettem ott.

Nem rossz. (nem köptem ki) :) :)


Nekem a Békési jobban ízlik. Sokkal.

2023. márc. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
A Szabolcsi édes káposztàból van és sokkal paradicsomosabb.
2023. márc. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy a 1-es írja, a legfőbb eltérés, hogy édes káposzta levébe van töltve.

A második, hogy paradicsomlében van SÜTVE a töltelék, aprókáposzta nélkül.

2023. márc. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Idézek:


"Az egyik nagy kedvenc a szabolcsi, ami komoly vitalavinát képes indítani. Az én apukám szabolcsi, de még az ő családjában sem készítik ugyanúgy, mindenki kicsit hozzátett valamit ehhez a nagyszerű fogáshoz, és ettől igazán különleges."


És itt az eredeti szabolcsi recept a cikkből:

[link]

2023. márc. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

...és egy 450 éves, hagyományőrző recept:

[link]

2023. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

2. vagyok :)

Tényleg paradicsom lét is öntöttek hozzá azon kívül amit leírtam. :)

Lehet azért nem emlékeztem rá mert régen ettem ott tötöttttkáposztát.

Azon a környéken voltam sorkatona, és két tündéri hölgynél vendégeskedve ettem. Az egyiknek az anyukája, a másiknak a nagymamája főzte. Nagyon sok t betűt használtak közben. Lehet a rokonaik azért főzték furcsára nekem mert nem kedveltek.?.:):)

Mindegy a két lány viszont csodaszép és rendkívül kedves volt.

Az egyiknél a hodályban főztünk... is:)

Volt tengeri meg dohánylevelet is szárítottak ott:)

2023. márc. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
szabolcsi vagyok, anyum tesz a töltelékbe egy kis üveges lecsót is, illetve igen, a végén paradicsomlével van felöntve. kisebb is méretre mint a hajdúsági rokonoknál. én még 32 év alatt savanyúkáposztás verzióval nem találkoztam, viszont a menzás, vagy vendéglátóhelyesnek itt pirosabb a tölteléke, és kevesebb vízben készül, szárazabb a végére mint a családi recept. én azt jobban preferálom.
2023. márc. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
42%
6" Én majdnem így készítem de egy-két lényegesnek tartott dologban mégis eltértem. A hagyományokat sárba taposva darált hússal töltöttem és még csak nem is mangalicahús volt. Azt írják teljesen más íze van a vagdalt húsnak, meglehet de azt hiszem az eredeti recept pontos lekövetéséhez nekem nincs türelmem. Majd ha nyugdíjba megyek kipróbálom, mert ezek szerint még nem ettem eredeti Szabolcsi töltött káposztát.:D
2023. márc. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi édeskáposztából szoktuk csinálni és jó sok paradicsomlével öntjük le. Gyakori itt Szabolcsban, hogy liszttel berántják a levét.

Szokták csinálni rizs helyett kukoricakásából is, nekem az is nagy kedvencem.

2023. márc. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!