Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Élesztős süti receptek?

Élesztős süti receptek?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 17. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Sós, édes vagy keserű?
2023. ápr. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Édes
2023. ápr. 17. 09:22
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Meg is válaszoltad magadnak
2023. ápr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Rupánér konyha- fahéjas fátyol

Dolce far niente blog - csokoládés babka

Street kitchen -foszlós kalács

Origo - kakaós csiga házi hajtogatott élesztős leveles tésztából

Apróséf - aranygaluska


Nekem ezek a kedvenceim amiket rendszeresen sütök és mind megtalálod a neten ha yen formában beírod

2023. ápr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Én most a foszlós kalácsra vagyok nagyon rákattanva. Egyszerűen imádom, hetente biztosan sütök egyet. Mindig változtatok egy kicsit, mint pl. kakaósan, vagy fahéjasan, vagy csokisan stb. készítem.

Megtanultam a 6-os fonást és csodás lesz mindig.

Recept a cookpad.hu-n.

2023. ápr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Apa sütije. Így nevezi a fiam. Egy közepesen kemény kelt tésztát kell készíteni, és 40 gramm körüli darabokat kell slejfolni belőle. A pihentetés után ovális, vagy téglalap szerű hosszúkásra kell nyújtani. A felső részt bevagdosni, az alsó részbe sűrű lekvárt vagy mogyorókrémet tenni, és alulról felfelé feltekerni. A végeit össze kell csípni. Majd a rúd alakzatot körré tekerve muffin formába tenni. Fahéjas, cukros tojássárgájával megkenni, és 170-180 fokos sütőben barnára sütni.


[link]

2023. ápr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6# Nagyon jól néz ki, no ezt megpróbálom, köszi.
2023. ápr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen #7-es. Hogy az arányokat érzékeltessem kitettem még egy fotó sorozatot, ha el akarod készíteni. A felső képeken egy reggelizős vágódeszka az, amin kinyújtottam a tésztát - szóval egészen vékonyra kell nyújtani. A bal felső képen az is látszik, hogy egy púpos teáskanálnyi a megfelelő töltelék. A következő képen látszik rúdalakban feltekerve, a végei becsípve. Na ebből kell kört formázni. Ha nem esel túlzásba a töltelékkel, akkor természetesen úgy sül meg, hogy nem bugyog ki a töltelék. Lásd a most feltett képeket. De az előző kommentemhez szándékosan olyan képet választottam, hogy sülés közben kibugyogott a töltelékből, hogy ne okozzon meglepetést senkinek, ha ez történik. Az én családomban mindenki töltelékmániás, és gyakran engedek a kérésnek, hogy sok töltelék legyen benne. A szatmári szilva lekvárral például büntetlenül lehet dupla vagy tripla adagot tenni bele. De barack vagy eperlekvárból van úgy, hogy a három teáskanál lekvár más sok, és sülés közben felforr, szétfeszíti a tésztát és egy része kibugyog belőle. De a gyerekeket ez az esztétikai hiba nem szokta érdekelni :-) A muffinsütőt meg beáztatás után teszem a mosogatógépbe, és az odaégett lekvár is le szokott jönni. Szóval a feleségem sem haragszik miatta.

[link]

2023. ápr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7#-es vagyok.

8# Nagyon köszönöm a képet, most értettem meg, hogy is kell ezt feltekerni és kb. mennyi töltike kell bele.

Akkor ebbe 2-3 éves lekvárt fogok tenni, ami már eléggé besűrűsödött, de talán a túró is remek lesz. No, lehet kísérletezgetni, ki mit szeret.

Nagyon mutatós és egyszerű elkészíteni. Mindig tanul az ember lánya.

Köszönöm. :)

2023. ápr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!