Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet a főzőtejszínt habtejszí...

Lehet a főzőtejszínt habtejszínnel helyettesíteni fokhagymás-tejszínes csirke alaphoz?

Figyelt kérdés

Nincs itthon főzőtejszín csak habtejszínem. Próbálkozzak a habtejszínnel?


( Nem tudok boltba menni, mivel itt már zárva van, mielőtt valaki előállna ezzel a tanáccsal ) :D


2010. okt. 9. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
ha habtejszín alatt a tejszínt érted amit édesítve és habbá verve lehet krémekbe tenni,akkor igen,beleteheted.Én mindig azt rakok bele,mert jobban szeretem.
2010. okt. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Simán.Én a múlt héten véletlenül abból csináltam a mártást makarónihoz,de észre se vettük a különbséget.
2010. okt. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen a habtejszín dobozos, nem cukrozott tejszínhab :)


Köszi a válaszokat, akkor megcsinálom és majd nyilatkozom :)

2010. okt. 9. 15:16
 4/6 anonim ***** válasza:

én egyszer megszívtam ezzel, mert a felverős habtejszín is lehet édesített. gondolom, már túl vagy a főzésen, csak azért írom be, hátha mást is érdekel: nézzétek meg a dobozon a cukortartalmat!

a zsírtartalom is fontos lehet, habtejszínből vannak nagyon hígak (10%), míg főzőtejszínből inkább 20-30%-osakat lehet kapni, ráadásul utóbbiak sűrűsödnek is főzés közben. ha csak hígabb habtejszín van otthon, esetleg hasznos lehet liszttel, keményítővel behabarni, vagy besamelt főzni belőle/helyette.

2010. okt. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, és azt kell mondjam ezentúl mindig ilyennel készítem, sokkal finomabb lett, állagra is, tehát krémesebb lett, és ez a habtejszín nem cukrozott volt, köszi a tanácsokat! :)
2010. okt. 10. 12:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és 30 %-os zsírtartalmú volt.
2010. okt. 10. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!