Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Héjában főtt krumpli készítése...

Héjában főtt krumpli készítésekor teszel sót a főzővízbe? Szoktatok tenni? Van különbség? És ha sós vízben főzöd, azután benne hagyod a vízben egy ideig? Viszonylag kicsik a krumplik.

Figyelt kérdés

2023. máj. 3. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Én nem szoktam. És főzés után igyekszem mihamarabb leönteni róla a forróvizet, és hideg vízbe tenni; így könnyebben hámozható. Sózni ráérek később is, a felhasználástól függően.
2023. máj. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Teszek, mert úgy tanultam, hogy kell bele tenni, mert akkor nem repedezik meg a héja.Nem tudom, hogy mennyi ebben az igazság, mert se így se úgy nem repedezett addig sem.

Az ízén nem érzek változást, lehet ha egy marékkal tennék bele, akkor számítana.

Amikor kész a krumpli, akkor már nem áztatom, mert ez nem sonka, hanem leöntöm a vizet és amikor már nem tűzforró, akkor megpucolom.

Részemről ennyi.

2023. máj. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem fontos sót beletenni úgysem veszi fel a krumpli főzés közben.
2023. máj. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Alap a sós víz. És ha egy tanácsot akarsz, akkor ne fogadj el olyan véleményeket, amik nem tanult illetőtől származnak. Az összes tankönyvben ott van benne, hogy sós vízben főzzük a krumplit.
2023. máj. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Én mindig meg szoktam sózni, aztán ha megfőtt hideg vizet öntök rá, hogy hamarabb kihűljön.
2023. máj. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En szoktam.

Amint megfott, altalaban sietek szoval leontom es hideget teszek ra, abban azik

2023. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, akkor elfelejtettem reagálni. Most pótlom. Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2023. nov. 16. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!