Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha ma lejár a virsli szavatoss...

Ha ma lejár a virsli szavatossága, még holna meg lehet enni?

Figyelt kérdés
A boltban le volt akciózva, persze kapkodtam és nem néztem meg mi az oka. Most vettem észre, hogy ma lejár a szavatossága. 8 darabot ma nem fogok megenni. Gond lehet ha holnap főzöm/sütöm meg vagy mehet a kukába?

2023. jún. 12. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond.
2023. jún. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
ha megfelelően volt tárolva akkor bőven jó még jópár napig
2023. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

*holnap

Bocsi lemaradt egy betű


A boltban is hűtőben volt meg nálam is. Remélem akkor nem lesz gond. Máskor jobban fogok figyelni.

2023. jún. 12. 15:28
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Főzni nem kell, mert már megvan főzve. Sütheted, ha szereted (én nem).

Holnapig még jó lesz. De azért szagold meg. Ha kicsit is fura, inkább menjen a kukába.

2023. jún. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nyálkás és nincs büdös szaga, simán megeheted, semmi baja nincs. A szavatossági idő nem azt jelenti, hogy kapásból meg is romlik az adott termék. Egyébként legközelebb fagyaszd le, úgy sokkal tovább eltartható, mint hűtőben.
2023. jún. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok! Igen, korábban dobáltam el rendesen ezeket, főleg amióta egyedül élek. divat a minél nagyobb csomag. Nyolc alatt már nem is nagyon van. Nem hittem, hogy le lehet fagyasztani és semmivel sem rosszabb. Hónapokra nem teszem el, de ugyanolyan jó, mint amikor frissen használom fel.
2023. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 harebell ***** válasza:
100%
Pár napig jó lehet, holnap még biztosan. De ha ma járna le és még teljesen jó, fagyaszd le, amit nem eszel meg.
2023. jún. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
jó lesz az
2023. jún. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hú de hasznos dolgokat írtatok!

A fagyasztás szuper ötlet!!

Nagyon köszönöm!!

2023. jún. 12. 17:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dolog: a szavatossági idő és a fogyaszthatósági két külön dolog. Utóbbit azért illik komolyabban venni, de annál sem az van, hogy 23 óra 59 perc 59 másodperckor még ehető, de 0 óra 0 perckor már nem. A szavatossági idő csak az jelenti, hogy a gyártó és forgalmazó addig vállal felelősséget a tulajdonságaiért. Nem értek hozzá, de mondjuk szárazanyag tartalom 21%, ha három héttel a szavatossági idő lejárta után 23%, akkor széttárja a karját.
2023. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!