Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sárgaborsó főzelék,hogyan?

Sárgaborsó főzelék,hogyan?

Figyelt kérdés

Adott egy körülményes étkezésű gyermek, aki kb 7 féle dolgot eszik meg,egyik a sárgaborsó főzelék.De nem tudom jól megfőzni! 10-ből 9* kemény marad a borsó egy része,másik része teljesen szétfő. Ha egy éjszakát áztatom akkor is,ha csak 2órát akkor is, ha meleg vízbe áztatom akkor is,ha hidegbe akkor is...

Kérek szépen tanácsokat esetleg borsó márkát,mert már ebből is többet próbáltam.

Köszönöm


2023. jún. 27. 14:26
 1/4 qborka ***** válasza:
100%

Nem szoktam áztatni ,csak a lencsét és a babot


Hideg vízben teszem fel főzni,közepes lángon,elég sok idő kell neki. Botmixerrel pürésítem.


Nagyon zavaró a jelenség, nincs tuti tippem ellene.

2023. jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is be szoktam áztatni, ha lehet előző este, ha nem legalább 2-3 órára, felforralom a habját leszedem. És kuktába teszem ott főzöm puhára, cca 40 perc, ha nem puhult meg teljesen tovább főzöm még vagy 10 percet. Utánna minden esetre én botmixerrel átmegyek rajta.

Zömében sima állagot kapok. Tapasztalatom szerint nem a márkája számít, inkább a hogy milyen régi. Sok sikert.

2023. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Honnan tudom,hogy mikori? Csak a lejártát látom a zacskón.
2023. jún. 27. 16:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez azon kevés dolog egyike, amire anyám is csak a vállát vonogatja 50 évnyi főzési tudománnyal. :) Attól is függ, hogy milyen régi, és az okoz eltérő puhaságú szemeket, hogy különböző szárazságú szemek keverednek. 24 órás áztatás, hideg vízben indítás, kukta, ezek szoktak segíteni, de mindig marad néhány keményebb szem.
2023. jún. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!