Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A francia krémes vagy sima...

A francia krémes vagy sima krémes krémjét oroszkrémnek is nevezik?

Figyelt kérdés

Rendeltünk 1 tortát születésnapra, mondtuk, hogy olyan krémet szeretnénk a piskótalapok közé, mint, ami a francia krémesben is van, erre rávágta, akivel beszéltem, hogy oroszkrém akkor.

Nem akartam annyira akadékoskodni rajta, de visszakérdeztem, hogy a krémesnek a sárga krémje az valóban oroszkrém, nekem az oroszkrém az egy ilyen tejszínes fehér krém.Valóban oroszkrémnek hívják, ami a krémesben van.



2023. aug. 5. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Nem, a krémesben párizsikrém van eredetileg, ez tojás sárgájából készült vaniliás krém. A franciakrémesben a vaniliakrémre még tejszínhab kerül.


AZ oroszkrém tejszines-gyümölcsös krém.

2023. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a krémes főzött sárgakrémmel, vagy vanilia pudinggal készül, amit kihűtés után habbá vert tojásfehérjével van lazítva.

Az oroszkrém hasonló, sargakrem alap, ami tejszinhabbal van lazítva és rumos mazsola is kerül bele.

2023. aug. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

"...krémesben párizsikrém van eredetileg, ez tojás sárgájából készült vaniliás krém."


A párizsi krém konkrétan csoki krém....

2023. aug. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
Egyikőtök sem pontos, az oroszkrém az is ugyanígy tojás sárgája pudingal készül annyi max hogy nem kerül bele még a tejszínhab.
2023. aug. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

4!


Nos, egyrészt értő olvasas: "Az oroszkrém hasonló, sargakrem alap", másrészt de, tejszinhabbal van lazitva.


"Oroszkrém (Kb. 40 szelet töltéséhez)


0,5 1 tej

1 rúd vanília

4 db egész tojás

0,22 kg cukor

0,02 kg zselatin (langyos vízben oldva)

0,07 kg liszt

0,2 l rum

0,10 kg rumban áztatott mazsola

0,15 kg vagdalt vegyes gyümölcs

2 db citromhéj reszeléke

0,5 l tejszín habja (cukros)"


[link]

2023. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

A 3.-hoz még:


"Párizsi csokoládékrém


E krémekben a kakaó és a cukor közötti arányt a termékek kívánt minősége szabja meg. Így pl. egy jobb minőségű bonbon különlegességhez több kakaót és kevesebb cukrot tartalmazó krémet készítünk, mint a kisebb igényeket kielégítő, olcsóbb "fondános" süteményekhez. A fenti elveknek megfelelően különböző minőségű párizsi krémek készülnek."

2023. aug. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
5 ez ízlések és pofonok nem egyszer csináltam már mindkettőt hidd el szinte ugyanaz. :)
2023. aug. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

7!


A kérdés nem a te ízlésed volt, vagy az, hogy te hogy csinálod, hanem hogy ugyanaz e a kettő. A válasz pedig ott van a második kommentben.

2023. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Elfogadhatnád más véleményét is, és ha ennyire idegbajos vagy ajánlom szedj hangyát is. 😂🤦
2023. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell elfogadnom a véleményedet, mert senki nem kérdezte. A kerdes ez volt: "A francia krémes vagy sima krémes krémjét oroszkrémnek is nevezik?" A korrekt választ pedig a nem, nem ugyanaz.
2023. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!