Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lasagne készítésénél mennyi a...

Lasagne készítésénél mennyi a tészta-darált hús aránya?

Figyelt kérdés
2023. aug. 8. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ízlés és pénztárca szerinti.
2023. aug. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
Fel-fele én nagyjából így osztom.Ha sok a húsos rész száraz lesz.
2023. aug. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
#2 nem lesz száraz ha van benne besamel réteg is ahogy kell
2023. aug. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindannyiótok tanácsát megfogadtam. Fele hús, fele tészta, plusz besamel. Isteni lett, köszönöm!
2023. aug. 9. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk elég gazdagon készül, szóval hús mellett van benne sok mediterrán zöldség is.


Én úgy szoktam, hogy 4-5 szeletelt gomba, 1 apróra vágott közepes vöröshagyma, 3 gerezd reszelt fokhagyma, 100-150 g darált hús, egy paradicsom konzerv és 3 marék nyers spenót megy a piros szószba. Így ebben a sorrendben.

Ha van, akkor apróra vágott sárgarépa, cukkini, medvehagyma, vagy (ha épp az van, szárított) erdei gomba is megy bele.

Általában az ergyább paradicsomot meg maradék pritamin paprikát is el lehet lőni ebben a szószban, csak picire kell aprítani, hogy ne legyen bőre.


A fehér szószban van a rántás, arra megy rá só meg a szerecsendió, és ha van fehér bor, majd rá a tej.


Mindkét szószba teszek egy pici vizet, kb felespohárnyit, hiszen ezt beszívja a tészta.

A piros szósz a nagyobb lábasban készül, arányban kb a fehér ¾e a paradicsomosnak.


Kenyér sütő veknis tepsiben csinálom, mert az pont ez a kisméretű tömör tégla fazon, beleillenek a tészta lapok.


A rétegek:

olaj spré, meghintve liszttel

fehér szósz

tészta

piros szósz

fehér szósz

tészta

...stb


A tetején tészta, azon sok fehér szósz, félig megsütöm, aztán rá a sajt, így nem ég meg vagy szárad ki a teteje.



Tálalni kb 1.5 óra múlva, felmelegítve az igazi, az ízek összeérnek, és a tészta sem csúszik szét, szép a széle ahogy felszeletelem.

2023. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!