Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szódabikarbóna helyett szalalk...

Szódabikarbóna helyett szalalkáli vagy sütőpor lúgosításra?

Figyelt kérdés

Bajor perecet szeretnék sütni, de nem találtam szódabikarbónát sehol a főzéshez. Itthon van sütőpor és szalalkáli. Előbbi tartalmaz szódabikarbónát, de savas cuccokat is. A szalalkáli lúgos, de azért van egy jellegzetes bukéja...


Szóval valaki próbált már valamelyikkel bajor perecet lúgosítani? Ha igen, hogy és mi lett a végeredménye?



2023. aug. 10. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Szalalkálit ne! Teljesne mást csinál és szó szerint húgyszagú lesz minden (ammónia szabadul fel)


A sutopor all legkozelebb a szodabikarbonahoz de picit tobb kell belole mint szodabikaebonabol

2023. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Sütöport inkább szalakálit ne .

Picit többet tegyél bele.

2023. aug. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is ezen gondolkodom, hogy a szalalkáli nagyon erős szagú, és pisis pereceket nem ennénk. Megpróbálom a sütőport és meglátjuk.
2023. aug. 10. 13:56
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
A szalalkáli amónia szagú de igazából az ki sül. Régen is sütöttek vele mégse lett senkinek se baja.
2023. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
A szódabikarbóna semmivel sem helyettesíthető! Inkább hagyd el a lúgos fürdőt. Nem lesz igazi bajor, de ehető marad.
2023. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A sütöpor szódabikarbóna és sav (általában citromsav vagy borkösav) keveréke, erre a célra nem alkalmas.


Ha tényleg ilyet akarsz sütni, menj el a boltba és vegyél két csomag szódabikarbónát. (Habár az eredetihez nátronlúgot használnak, azt a gyógyszertárban tudsz venni, csak az valamennyirel több odafigyelést igényel)

2023. aug. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kispajtások a szódabikarbóna csak a egy gyors fürdőhöz kell, nem kerül a tésztába. És igen, eredetileg nátronlúgot használtak, ami nem veszélytelen.
2023. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Huh, hát jól megoszlanak a vélemények. Egyelőre akkor nem csináltam semmit, majd szerzek szódabikarbónát. De kíváncsiságból ki fogok próbálni egy egy sütőporos és szalalkális perecet is akkor :-D
2023. aug. 10. 17:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Majd írd meg a végeredményt. Kíváncsi vagyok rá. ☺️
2023. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Látod, ez kifejezetten tetszik, hogy ilyen kisérletezö kedvü vagy, engem is érdekel majd, hogy mi lesz belöle. Sok sikert!
2023. aug. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!