Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kinek mi a kedvenc ecetes levese?

Kinek mi a kedvenc ecetes levese?

Figyelt kérdés

Sok magyar levest/főzeléket ismer a magyar konyha, amelyekhez rendkívül jól illik a savanykás íz. A teljesség igénye nélkül: zöldbableves, szárazbablebes, tojásleves, tökfőzelék, lencsefőzelék, krumplifőzelék. Mind egytől egyig nagyon finom és tápláló étel. Kinek melyik a kedvence? Én alig tudok választani közöttük, de talán a zöldbabra szavazok.

Egyébként írhattok ecetes recepteket más népek konyhájából, szeretek kísérletezni! :D a szoljankát ismerem.



2023. aug. 20. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Én ki nem állom az ecetes leveseket, főzelékeket. Egyébként a felsoroltakat mind szeretem, csak ecet nélkül.
2023. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
75%
Receptet most nem tudok de a sorrend tökéletes úgy ahogy felsoroltad! Nehéz dönteni mert mindegyik finom mondjuk a habart bableves füstölt borda porccal előbbre való nálam de tényleg szinte lehetetlen dönteni nekem is.
2023. aug. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Mindegyiket nagyon szeretem a felsoroltak közül, talán csak a tojáslevest mellőzném. Savanykás leves még a tárkonyos raguleves is, bár azt nem ecettel, hanem citromlével ízesítik.

Meg a kínaiaknak van valami édes-savanyú cuccuk, de ezt még nem ettem.

2023. aug. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Semmilyen ételbe nem teszek ecetet, ha valaki ragaszkodik hozzá, a saját adagjával megteheti.

Az általad felsorolt ételek mindegyike ecet nélkül tökéletes, fölösleges besavanyítani!

2023. aug. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
A leírtak és a korhelyleves.
2023. aug. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

#1 és #4


Azt ugye tudjátok, hogy a kérdés NEM NEKTEK szólt, hanem az ecetes ételek kedvelőinek?

Nem muszáj ám mindenhez kényszeresen hozzászólni!

2023. aug. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Tárkonyos kisgombócos csirkeragu leves.
2023. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családba meg az ismerősök, barátok közt annyi ízlés, szokás hogy nem emberi! Van aki lencsefőzelékbe is tesz! Én nekem a tárkonyos csirkeragu levesbe passzol igazán az ecet meg a kocsonyához!
2023. aug. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyírségi zöldbableves
2023. aug. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű tojásleves de buggyantva.
2023. aug. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!