Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valamilyen majonézes sali recept?

Valamilyen majonézes sali recept?

Figyelt kérdés

Kerti Parti lenne holnap, és még ma este megszeretném csinálni a köreteket, meg a salátákat

Mindenféle receptet fogadok, akár kérdéstől eltérőt is:)


2010. okt. 16. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Elmeselem en hogy csinalnam.


Elozo este osszevagnam azokat a salinak valo dolgokat, amiknek nem kell 100% frissnek lennie illetve elokeszitenek 1-2 ontetet, satobbi. (zoldpaprika, lilahagyma, snidling, petrezselyem, fokhagyma).


Masnap reggel meg ami inkabb jobb ha frissen van vagva (paradicsom, zoldsalatalevel, feta sajt, stb).


Szoval elokeszitenem a dolgokat legmentesen zarhato dobozban masnapig szepen elall a hutoben.


Csinalnek majonezes/kefires onteteket 2-3 fajtat mondjuk, de csak "kostolas" mennyiseget, aztan a tobbit kulon edenykeben raknam es mindenki azt rak a salijara amit akar:


alapnak kefir vagy majonez + so/bors es akkor kulonfele kepp izesitenem:

1. fokhagymaval

2. snidlinggel


masik alapnak ecetes cucc:

balzsamecet (sima is jo) olivaolaj, kis citromle, cukor, so, bors (en kb. 1 evokanal ecethez 2 olajat raknek kb 1 ek. cukrot (csapott), 1 csapott teaskanal sot es 1 kaveskanal borsot

2010. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

elfelejtettem de peldaul a koriander is finom (foleg ha pl sultcsirke lesz, ahhoz illik)


/ez kb ugy keszul hogy majonezre csavarsz kis zoldcitromot, raksz ra sot, feherborsot es jo nagy marek koriandert belekeversz/


ja es a majonezes onteteknel, altalaban tul suru a majonez (bar ezek a kinyomos tubusosak nem mindig suruek) batran tegyel hozza sima csapvizet (vagy asvanyvizet ha finnyas vagy), higitani (kivetel ha olyan salira lesz ami maga is levet ereszt pl. paradicsom vagy uborka)


ubirol jut eszembe, ha grillezel kolbit meg ilyeneket, en azert biztos ami biztos beszereznek 1-2 kesz savanyusagot is (csemege/kovaszos ubi, almapaprika)

2010. okt. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
(elfelejtettem de gondolom vilagos a korindert aprora kell vagni:D kb mint a petrezselymet)
2010. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ugy szoktam, hogy csinálok egy nagy adag tartárt. Tálkákba -külön, külön borsót, kis hagymával. Kukoricát kis hagymával. Krumplit kis savanyu uborkával, főtt tojással, hagymával. Főtt hust főtt krumplival,répával, hagymával. Céklát. Szóval bármit fantázia szerint, sokszor 8 tálka is van. Ezt előző nap készitem, hogy jól összeérjenek az izek a hütőben. Mehet rájuk a lé, ami mindig egyforma, csak a tartalmuk miatt változatosak a saláták. Ecetes krumpli salit is szoktam mindig, mert nem mindenki szereti a majonézt. Ha kéred, leirom hogy csinálom.
2010. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Héjában fött krumpli, alma, fött tojás tartármártással.


zeller sali

1 közepes zeller, 2 alma, 2 répa, 1 citrom, olaj, erős parika krém, mindent reszelj le kever el az öntetel.


káposzta sali

1 fél fejes káposzta, 2db közepe sárgarépa, 1f.vöröshagyma, só, fehérbors, kb 3 dl tejföl, kb 1.5dl majonéz. káposztát, répát, hagymát lereszeljük sózzuk.

Kicsit hagyjuk állni, a tefölt,majonézt fehér borssot elkeverjük, ráöntjük a káposztás keverékre.

2010. okt. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!