Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom, gyors étel ötletek...

Finom, gyors étel ötletek egyetemistának?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Albérletben lakom, alap konyhai eszközök vannak, helyhiány miatt több nem férne el. Magamra szeretnék főzni legtöbbször minden nap valami keveset, amit esetleg az egyetemre is el lehetne vinni. Mindent megeszek, nincs semmilyen allergiám és egy héten max 15.000-et tudnék ételre költeni (inkább kevesebbet). Minden tippet szívesen fogadok :)
2023. szept. 1. 22:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
83%
Tudom, hogy írtad, nem fér már több minden a konyhába és hogy ez egy nagyobb kiadás, de szerintem vegyél egy Air Fryer-t! Én is egyetemista vagyok, tavaly szülinapomra kaptam a családomtól és iszonyatosan sok időt lehet vele megspórolni. Konkrétan bármit meg lehet benne sütni gyorsan, olaj nélkül is akár és közben tudsz mást is csinálni. Egyébként bármilyen rizses étel könnyen elkészíthető és csomagolható ételesbe.
2023. szept. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Félbehajtott tortillába teszel sajtot, kukoricá babot, ketchupot és melegszendvics sütőben megsütöd. Előre elkészített levelestésztát veszel és azt virslivel, pizzás krémmel vagy valami édes dologgal megtöltve megsütni. Sajtgolyók: csak tojás+liszt+sajt és fűszerek összekeverve és kisütve. Sajttekercs, vagy bármi, ami egy hidegtálon is lehetne. ezeket lehet suliba is vinni. Otthonra a tésztás ételek, főzelékek a legegyszerűbbek. Én még tonlahkrémet szoktam otthon csinálni, meg néha veszek füstölt makrélát, azt pirítósra kenem és hozzá lilahagyma.
2023. szept. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbbek amihez elég 1-2 lábas, meg egy sima rezsó is..

Chilisbab, bolognai, carbonara, vagy bármilyen tésztás cucc, bármilyen főzelék, rántott hús, vagy “kisütős“ mirelit kaják, fasírt, csirkemellből minden pikk-pakk készen van (felcsíkozod,kockázod, fűszerezed, mustáros szószban is meg tudod főzni, vagy alapporokkal, sima tejszínnel, vagy veszel hozzá mirelit zöldséget, és azzal)


Jó tanács, ha nem mindennap főzöl, hanem egyszerre két napra, akkor jobban ki tudsz jönni anyagilag, mintha mindennap főznél kevesebbet.

Vagy ha van fagyasztód, és elteszed oda (bolognai szószt, chilisbabot ilyesmiket remekül lehet fagyasztani, ha megkívánod csak előveszed, elég tésztát kifőzni hozzá)

2023. szept. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Finom, olcsó és gyors? Ebből általában csak kettő lehetséges.
2023. szept. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Teszták, gnocchi de tortilla lapból sok mindent tudsz készíteni.
2023. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

+1 szavazat az Air Fryer-re.

Nálunk munkahelyen beruházott a cég rá, csomóan csinálnak benne krumplit, elősütöttet (tudom nem a legegészségesebb, de ha meleg kaját akarsz összedobni egyszerű).

Annyival kell számolni, hogy elég erős szaggal jár, szóval úgy érdemes csinálni, ha a konyha külön található a többi helyiségtől.


Lakásba pl nem kellemes ha az egész házban olyan szag lesz.

2023. szept. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tortilla, tekercs/burrito/hajtogatott

Otthonra a főzelék és a tészta egyszerűnek hangzik.

Tojás is sok ételbe beépíthető, és nagyon egészséges.

2023. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerezz be egy retro melegszendvicssütőt! Nemcsak melegszendvicset tudsz sütni benne, de pl. grillkolbászt, debrecenit vagy grillsajtot is.

A másik klasszikus: sült szalonna + hajába főtt krumpli + főtt tojás + hagyma.

2023. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

couscous salata (barmit rakhatsz a couscoushoz) eheto hidegen, melegen

teszta salata

rizs salata



Nalam ez ugy nezett ki hogy este foztem, direkt nagyobb adag rizst pl.

paroltam zöldseget hozza szosszal ettem este melegen.


A maradek rizst reggel pedig összekutyultam zöldsegekkel (paradicsom,ubi,akar husit bele vagni vagy sajtot, barmit...) es ugy vittem magammal. Esetleg egy hummust csinalsz vagy veszel meg hozza, hal konzerv stb...

2023. szept. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nos én szeretem pl.: jobb fajta lecsokolbászból, hogy a vöröshagymát félbe aztán vastagabb cikkekre szelem, bemegy a mikróba 1 percre, aztán kiveszem és rádobom a karikára vágott kolbit és megy vissza még 1-1.5 percre, amíg szépen összefő. Aztán kiveszem és megszórom tört borssal, akár mehet hozzá tejföl és ha van még a Lidl-ben akkor Currys Ketchap (2016-ban 600/l áron ment). Na ez az egyik faszányos receptem.

Aztán jó még a Toast kenyér melegszendvitch ilyen összehajthatós sütőben készítve, ízlés szerint bármi mehet bele, pl kockázott bacon, akár reszelt sajttal és ha kész lehet mártogatni majonézbe, ketchupba. Itt Aldis kockázott bacon árat tudok mondani, 500g/1200Ft, jelenleg.

Aztán jó a jó öreg májkrém Aldiban 500g/700Ft finom, paradicsommal, paprikával, hegyes erőssel.

Még ezek az olcsóbb virslik se rosszak Kg körüli kiszerelésben, csak meg kell főzni őket és friss kenyérrel, mustárral.

Hát én ezeket eszem. Amúgy meg figyelni kell az akciókat, akár egy kis Cheddart vagy szendvicskrémet, bármit ki lehet fogni néha.


Remélem tudtam segíteni.

2023. szept. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!