Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elrontottam a sajttortat?

Elrontottam a sajttortat?

Figyelt kérdés

Nem tettem bele tojást,mert el is felejtettem hogy kell bele,aztán már a formában volt,mikor eszembe jutott,hogy lehet mégis kéne,de nincs is itthon.

Találtam olyan receptet amibe nem kell,de valamiért mégsem sült at.

Már több mint egy órája a sütőben van,igaz nem volt előmelegíve..

Keményítőt tettem bele.

Az elso próbálkozásnal is hasonló volt a helyzet,viszont akkor csak a közepén volt egy picit lágyabb.

Ha nem sül át,akkor menthető valahogy?

Mascarponet hasznaltam



2023. szept. 17. 14:05
 1/7 anonim válasza:
50%

Először is, az, hogy nem használtál tojást, valószínűleg befolyásolhatja a sütemény állagát. A tojás felelős a sütőtészta struktúrájának és tartósságának kialakításáért.


Az is, hogy nem volt előmelegítve a sütő, szintén problémákat okozhat, mert a torta nem egyenletesen sülhet meg, és az állaga sem lesz tökéletes.


Az, hogy keményítőt használtál, valószínűleg hozzájárulhat a textúra problémáihoz.


Ha a tortád nem sül meg megfelelően, és már régóta a sütőben van, valószínűleg nem lesz tökéletes, de még mindig lehet megpróbálni menteni. Várd meg, amíg kihűl, és nézd meg, hogy milyen az állaga. Ha nagyon lágy vagy nyers a közepén, akkor felvághatod és a lágyabb részt visszatenni a sütőbe, hogy tovább süljön. Győződj meg arról, hogy a sütőt előmelegíted a következő alkalommal, és kövesd pontosan a receptet a tojással is.


Azonban a mascarpone használata jó ötlet lehet, mivel ez hozzáadhat krémes és ízletes elemet a tortádhoz. Ne feledd, hogy a sütés során tapasztalatokat szerezhetsz, és idővel javíthatsz a recepten, hogy tökéletesítve készítsd el a sajttortát.

2023. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)

A kérdés kiírása után eszembe jutott,hogy mégis elő volt melegitve a sütő, legalábbis egy rövid ideig.

Remélem menthető meg,annyira rakeszultem 😏

2023. szept. 17. 14:25
 3/7 anonim válasza:
46%

Nagyon szívesen!

Ha bármilyen kérdésed van ne habozzd megkérdezni!

2023. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megpróbálom vízgőz nélkül sutni még.

Mennyi ideig lehet.sutni,hogy ne legyen rossz így az íze?

2023. szept. 17. 14:47
 5/7 anonim válasza:
36%

Ha úgy próbálod megsütni a tortát, hogy már volt a sütőben, és szeretnéd javítani az állagát anélkül, hogy rossz íze legyen, javaslom, hogy alacsonyabb hőfokon és rövidebb ideig süsd tovább. Először is, várd meg, amíg a torta kihűl.


Ezután helyezd vissza a sütőbe, de csökkentsd le a hőmérsékletet legalább 25-30 Celsius-fokkal az eredeti receptben szereplő hőfokhoz képest. Például, ha eredetileg 180 Celsius-fokon sütötted, próbálkozz meg 150-155 Celsius-fokon. Süssd tovább rövid időn keresztül, és figyeld meg a torta állagát.


Az időtartam függ a torta vastagságától és a sütő pontos hőmérsékletétől. Azonban először próbáld meg 10-15 perces időintervallumokban ellenőrizni, hogy ne süssd túl. A cél az, hogy a közepétól kifelé haladva a torta közepében lévő lágyabb rész megsüljön, anélkül, hogy a tészta szárazzá válna vagy megégne.


Ez egy kísérletező folyamat lehet, de remélhetőleg segít javítani a torta állagán, anélkül, hogy rossz íze lenne. Mindenesetre legyen türelmes és óvatos a sütés során, hogy ne romold el teljesen a tortát.

2023. szept. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem nagyon értem, hogy miért nem követed pontosan a receptet? És egy receptet, nem többet összeollózva.


Sós ételeknél még elmegy, de a süteményeknél szigorúan be kell tartani minden előírást, másképp nem fog sikerülni.

2023. szept. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem a tojast.. :D

De sikerült :) finom lett,nem esett össze csak minimálisan,és ugyan olyan,mintha került volna bele tojás :)

2023. szept. 18. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!