Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Chia pudingot tehén tejjel is...

Chia pudingot tehén tejjel is el lehet készíteni?

Figyelt kérdés
Minden recept, amit találtam, növényi tejet ír hozzá, de az nincs itthon. Próbálta valaki sima tejjel?

2023. okt. 12. 17:39
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
El lehet készíteni, de nem lesz ugyanolyan.
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem gátolja.
2023. okt. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
En habtejszinnel szoktam.
2023. okt. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ugyanolyan, de persze, attól még el lehet.
2023. okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tegnap vaníliás joghurtba tettem, meg fagyaszott gyümölcsöt mellé. Teljesen jól megszívta magát.



Szerintem csak azért növényi tejet ír, mert ilyen diétát vagy vegánbéletmódot csinál a recept írója.

2023. okt. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem tehentejjel sokkal jobb mint novenyivel. Finomabb, jobb allagu.

Azert talaldz a neten novenyi tejes receptet mert az egeszseges eletmodos instacicak azt hiszik a novenyi tej egeszsegesebb. Na meg az ugye vegan es a chia mag a veganoknak jo zsir es feherjeforras es azert kezdett el nepszeru lenni. De az eredeti chia puding theentejbol van.

2023. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, este megcsináltam. Szerintem jó lett.
2023. okt. 13. 09:51
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Próbáltam tehéntejjel is, de nekem nem sűrűsödött be olyan jól (nekem eddig legjobb a kókusztejjel lett).
2023. okt. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A chia mag mindennel besűrűsödik, HA megfelelő arányban keverik. A mi kedvencünk a tehéntejes változaton kívül a joghurtos gyümölcspuding. Pl. most ősz van, csomó almánk van. Reszelt almát natúr (görög) joghurttal és a chia maggal összeturmixolok egy botmixerrel, kiadagolom, tetejét megszórom apróra vágott mogyoróval vagy dióval, mandulával, vagy ami van itthon. Beteszem este a hűtőbe, másnap nasiként tízórai, vagy uzsonna, vagy kaja után desszert. A gyümölcs (nem csak az alma, hanem eper vagy bármelyik) ad annyi levet, ami miatt a puding pont jó állagú lesz. Ha csak sima vaníliás pudingot akarok, akkor kb 1 rész joghurthoz 1/2 rész tej és a pár evőkanál vanília kivonat megy bele. A botturmix ezt is habossá teszi. Kizárólag natúr joghurtot használok, ha lehet, görög joghurtot. Soha nem teszek bele sem cukrot, sem édesítőszert. Kiadagolva akár le is fagyasztható (nyáron szoktuk főleg)
2023. okt. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!