Sajt recept?

Figyelt kérdés
Ilyen mindenféle oltóanyag, kultúra,stb... nélkül?

2021. aug. 30. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Olyan sajt nincs! Azt legfeljebb túrónak lehet nevezni.
2021. aug. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak te nem tudsz ilyet, szerinted évszázadok óta mindig ilyen sajtot készítettek?
2021. aug. 31. 10:40
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Ami SAJT, azt évszázadokkal ezelött is oltóanyagokkal készítették! Amit nem, az túró!
2021. aug. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De nem ennyire mesterséges vackokkal mint most.

És abban is biztos vagyok hogy az nélkül is lehet csinálni mert valahol olvastam, hogy pl. Ecetet raknak bele de ezt nem próbáltam ki, de valaki mondta hogy az anyukája még ilyen mesterséges vackok nélkül is csinált, nem tudja, hogy pontosan hogyan, csak arra emlékszik, hogy több napot is vártak akár az alvadék keletkezésre.

Régen is biztos raktak bele valamit csak nem ilyen modern vackokat.

Meg még most is gondolom az amishock és az önellátók nem mennek föl a netre megrendelni az oltóanyagot.

2021. aug. 31. 14:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Az oltóanaygkultúra ÉPPEN NEM mestérséges, az a természetes módszer, amit több évezrede alklamaznak. Csak nem a neten rendelték, hanem maguk készítették borjúgyomor felhasználásával.


Ecettel soha nem készítettek hagyományosan sajtot, ez teljesen új ötlet, és ez az, amit mesterségesnek lehetne nevezni!


Ha ennyire fogalmad sincs a dolgoról, akkor nem értem, miért okoskodsz, miért nem tudod elfogadni azt, hogy más lehetöség nincs

2021. aug. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a borjúgyomorra voltam kíváncsi azaz ebből egy receptre, lehet otthon csinálni belőle oltóanyagot?

Az én hibám, rosszul fogalmaztam meg, azt akartam tudni hogy otthon, hogy lehet csinálni úgy hogy nem vásárolok hozzá semmit.

Bocsánat

2021. aug. 31. 17:46
 7/8 anonim ***** válasza:

A borjúgyomorból készült anyag az, amit oltóként meg tudsz vásárolni, házilag nem igazán megoldható.

Elsö lépésként ugyanis kell egy élö borjú, amit le kell vágnod, kiszedni a gyomrát és - ez a legproblémásabb - megfelelö módon kinyerni a szükséges oltóanyagot.

Tulajdonképpen ez az, amit elvégeznek helyetted, amit meg tudsz vásárolni, az az, amire szükség van a sajtkészítéshez.

2021. aug. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Csak te nem tudsz ilyet"

Akkor minek kérdezed? :D

2023. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!