Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A linzer tésztát miből készíti...

A linzer tésztát miből készítitek?

Figyelt kérdés
Rama és/vagy hozzá hasonló kockákból, vajból, teavajból?
nov. 24. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

3:2:1 arányban liszt vaj porcukor és 300 liszthez 1 tojassargaja.

Alap esstben vajbol de oszinten aki nem "vájtfulu gasztronomus" az nem fogja eszrevenni a kulonbseget ha ramabol van

Csinaltam mar ramabol tejerzekenynek es az is eleg jo lett. Az sokkal hamarabb osszeall a morzsalekosbol a gyurhato allagra.

(Ha vajbol akkot 80-82 szazalekosbol. Ha margarinbol akkor lehetoleg ramabol es minel magasabb zsirtartalmubol)

nov. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Mint az első, de kizárólag tojás nélkül. A linzerbe nem kell tojás.
nov. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az arányokat tudom, de eddig mindig ramaból csináltam és egyáltalán nem tetszett, kíváncsi vagyok, hogy nekem azért rossz-e mert túl finnyás vagyok vagy mert azok, akik áradoznak, hogy milyen jó az övék azok rendes vajat használnak
nov. 24. 14:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tetszett, vagy nem ízlett?
nov. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem olyan íze volt amit pl vendégek elé kitennék, megettem, mert nem akartam kidobni, de nem volt finom (nem a lekvár miatt)
nov. 24. 16:59
 6/8 Dorian Gray ***** válasza:
Vaj Vaj Vaj.....margarinokat meg..na mindegy :) Valamint fontos, hogy ne legyen sokáig keverve. Tényleg csak amíg összeáll és kész, ha túlmelegszik, sokkal lágyabb lesz a tészta és nem lesz olyan jó az állaga sütés után. Plussz a túl puha tésztával dolgozni is nehezebb.
nov. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kell csinál, cukrászdában is készítettem anno, csak eltelt kb 15 év és nem emlékszem, hogy azokra a hatalmas tömbökre amiből csináltam mi volt írva
nov. 25. 11:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Cukrászdában egészen biztosan margarinnal készítetted. Vajjal megfizethetetlenulnfraga lett volna.
nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!