Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van-e az olvasók közt olyan,...

Van-e az olvasók közt olyan, aki egyedül él és magára főz? Hogyan lehet ezt jól megszervezni?

Figyelt kérdés

Általában 2 napra főzök, néha marad a harmadik napra is de azt már csak muszájból eszem meg, nem igazán kívánom. Néha ki is marad egy-egy nap, néha a Lidlben veszek tortellonit, lasagnét vagy hasonlót, amit gyorsan el lehet készíteni.

Mégis úgy érzem, rengeteg idő megy el a bevásárlásra, főzésre mosogatásra. Mosogatógépem nincs, nem is lesz, mert gyakorlatilag főzőfülke nagyságú konyhám van.

Igazából nem nagyon hiszek benne hogy ezt könnyebbé lehet tenni, mégis ha van valami apró tipped szívesen fogadom.

Készétel rendelés sajnos nem opció.

Az is érdekel, mások hogyan csinálják?



nov. 27. 14:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%
Pedig a rendelés szerintem egyszerűbb, olcsóbb és változatosabb! Én a Teletáltól szoktam rendelni! Ott kb. 8.000 egy hétre a menü! Ez ugye egy ebéd/ vacsora! A többi étkezést pedig megoldom hideg élelemmel!
nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
40%
Cityfood, Teletál, Jófalat. Pont erre tökéletes.
nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
32%

Amíg egyedül éltem, pont ez volt az egyik amit nagyon szerettem. Mert a reggelit megoldottam szendviccsel, gyümölcsök, zöldségek, joghurt, virsli, bármi.

Aztán rendeltem egy menüt, amit bent hagytam a munkahelyen, így volt másnapra is ott ebédem. A vacsora pedig szintén amiket leírtam a reggelinél, vagy hazavittem amit rendeltem és megettem. Olcsóbban kijöttem, mint főzéssel. Eldobhatóban volt mindig amit rendeltem, tehát mosogatni sem kell.

Péntek délután főztem, az elég volt hétvégére.


Mostmár nem egyedül vagyok, így természetesen főzni szoktam, sokkal drágább és több melóval jár, mint a rendelés.

nov. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%

5 napra - egy hétre előre megtervezem a menüt, és általában úgy, hogy az alapanyagok egy része ismétlődjön. 2 napig még megeszem ugyanazt, de még ahhoz se mindig van kedvem, ilyenkor segít az, hogy a megmaradt kaját átalakítom valami mássá. Pl egyik nap főzök 2 adag bolognait, de másnap nem főzök hozzá tésztát, hanem leveles tésztába töltöm és strombolit csinálok belőle. Vagy főzök rizst, összekeverem azzal, beletöltöm egy cukkinibe vagy paprikába, megszórom sajttal és máris más a kaja. Ha egy héten belül nagyjából ismétlődnek az alapanyagok, akkor tudsz nagyobb kiszerelésben is vásárolni ami sokszor olcsóbb és praktikusabb.

Esetleg lefagyasztom, aztán előszedem amikor megkívánom, de őszintén szólva ez sokkal ritkább.

nov. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Szervezésssel sokat lehet egyszerüsíteni:

1. bevásárolni max egyszer hetente böven elég, akkor nem megy el sok idö

2. a heti kajákat elöre megtervezni, sokkal olcsóbb, és úgy meg lehet szervezni, hogy a maradékok két nap múlva egy új élet alapját képezik.

3. az adott ételböl több adagot fözni és adagonként lefagyasztani belöle.

4. olyan ételeket keresni (a legtöbb ilyen), aminél 10 perc alatt összekészíted, utána nem kell ott állni mellette, magától elkészül - ritka, amikor fél órát töltök a konyhában.

5. rengeteg ételhez elég egy fözöedény, meg egy tányér, amiböl eszel - a mosogatás is gyakorlatilag nem munka, 5 perc.

nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Rendelésre sajnos nincs keret, nálunk 2000 Ft egy ebéd, és akkor még a két dobozra (leves+második) felszámolnak 100-100 Ft-ot, a kiszállításra meg 200-at.

És akkor még nem adtam borravalót a futárnak....

A levest tudnám nélkülözni, de ha azt nem rendelek, akkor is 1800 Ft, épp azért hogy ne rendeljenek csak másodikat.

Próbálok interneten kutatni egy fazekas ételeket, mert azt látom hogy egy kicsit túlzásba viszem az edény-használatot, sokszor kell egy a levesnek, egy a köretnek és egy a főételnek. És akkor még ott vannak a tányérok, evőeszközök. 🥺

nov. 27. 15:37
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
Keress egytálétel recepteket, one-pot recepteket (a kettö nem ugyanaz, még akkor sem, ha nagyjából ugyanaz a jelentésük), serpenyös ételeket, tésztarecepteket, ezek mind egyszerüen elkészíthetöek egy edényben is.
nov. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
97%

En ugy oldottam meg h vettem egy fagyasztot (pici fiok volt csak).

4 napra fozok es 2t megeszek, 2t fagyasztok. Krumplin e sgabonakot kivul kb minden fagyasztok. Ma pl tejszines ananaszos csirket vettem elo a fagyobol es csak rizst kellett hozza fozni.

En vasarnap fozok 4 adagot vagy neha 6ot. Szerdaig eszem. Maradekot fagyasztom. Szerda este vagy fozok vagy eloveszek regebbi fagyasztast.

Pentek este vagy szombat reggel szinten fozok ket adagot. De akkoe otthon vsgyok, altalaban egyszerubb kajakat, air feyerben. Pl halrudacska, melle krumpli es azt frissen eszem es egyben megvan 25 perc alatt.

nov. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
97%
Egyedül vagyok, a reggeli-vacsi az ugye nem kérdés, valami mindig van. Levest nem főzök, szégyen-gyalázat az általában zacskós leves, főleg a Knorrokat szeretem, bevásárolok egy halommal, minden nap mást eszek. Fagyasztó a legjobb barátom, fagyaszthatóból mindig többet csinálok és kiporciózok dobozokba 2-2 napi adagokat. Húst ha veszek azt is felvagdalom kisebb darabokba és úgy fagyó. Csak hogy konkrét példát is írjak: most vettem ki kis abált gombát a fagyról, holnap-holnaputánra tejfölös gombapöci lesz zöldséges párolt rizzsel.
nov. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
97%
Hétvégén főzök többfélét, majd kis tálkákban hűtőbe/fagyasztóba teszem. Így hétközben munka után is ehetek rendes főttkaját, és időm is marad pihenni.
nov. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!