Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egy üvegtálban sütendő...

Ha egy üvegtálban sütendő receptet én szilikontepsire cserélek, akkor mit kell még megváltoztatnom, hogy ugyanaz az eredményt kapjam, mint üvegtálban sütés esetén? Időt? Hőfokot?

Figyelt kérdés

Kicsit olvasgattam ebben a témában, mielőtt feltettem a kérdésem, de így egyszerűbb, azt már találtam, hogy a szilikontepsiben gyorsabban elkészülnek a dolgok, így hamarabb is odaégnek, ezt én is tapasztaltam most. Mennyivel kell kevesebb ideig sütni a dolgokat, hogy azért rendesen megsüljenek? Vagy nincs ilyen számos szabály, csak egyszerűen folyton nézni kell, hogy nem égett-e oda?


Nem húsról van szó, inkább süteményféle, konkrétan kása, sült kása tképp, nem is tudtam, hogy meg is lehet sütni a kását, de végül is, miért is ne, oké.


Persze már maga az is más, hogy a szilikonból készült tepsi nem szilárd, így máshogy kell mozgatni egyáltalán, de ezt sikerült megoldanom, hogy ne boruljon ki minden, ami benne van.



#sütés #üvegtepsi #szilikon tepsi #szilikontepsi #sütési tanácsok
dec. 7. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén én nem változtatnék semmit. Persze nézegeti az ember főleg ha új receptről van szó de amig nem piskótáról, égetett tésztáról vagy macaronról beszélünk, ugyanúgy működik.

Mondom úgy hogy tizenéve főzök


Ui: nekem szilikon dolgokkal az vált be hogy suto elomelegites elott kiveszem a racsot, arra teszem a szilikon edenyt, ugy toltom meg es raccsal egyutt teszem sutobe

dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell semmin változtatni.A sütő forma anyaga mindegy milyen.
dec. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a tippeket-tanácsokat, tán igazatok is van, én egyszer készítettem el az adott receptet úgy, ahogy volt, üvegtálban, de így is durván odaégett, ezért gondoltam, hogy ez szilikonnal kiküszöbölhető, bár persze erre is oda tud égni, de mintha könnyebben tisztítható lenne!


A sütőrács előre kiszedése és arra tevése szuper ötlet, köszi, én is majdnem úgy vettem ki, mert ez tényleg para, hogy ki akar ömleni belőle, ha még folyékony a massza!

dec. 7. 12:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, meg most azért is merült fel a kérdésem, mert egy kicsit túl sok mindent is változtattam meg az eredeti recepten és nem tudtam, hogy mi miért van!
dec. 7. 12:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden suto más. Tehat az alap ha egy receptet eloszor csinalsz akkor figyelgeted es nem hagyod odaegni.


Az meg igaz hogy a szilikonba kevesbe ragad. Hisz pont erre talaltak ki hogy tapadasmentes.

De en pl uvegedenybe meg tepsibe meg mindenbe teszek sutopapirt pont azert hogy ne ragadjon. Nekem szilikonbol csak muffin meg nagy kuglofformam van, zokba nem szoktam. Anyukamnal van puspokkenyer forma abba neha szokott

dec. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!