Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A mézeskalács tészta lefagyasz...

A mézeskalács tészta lefagyasztható?

Figyelt kérdés
Be szeretnék gyúrni 1 adag mézeskalács tésztát, de kisütni majd 20.után szeretném. Ha lefagyasztom a tésztát és kienged, "változtat" majd valamit a süti minőségén? Gondolom akkor újra át kell majd gyúrnom, ugye? Tudom, hogy van fagyasztott linzertészta is meg hasonlók, lehet buta kérdés, de gondoltam megkérdezem, hátha valakinek több tapasztalata van ezzel kapcsolatban! :D Köszi mindenkinek előre is!

dec. 11. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan fagyaszthatod, de legalább egy nappal elöbb ki kell olvasztani, mert rettentö kemény lesz. Még így is elöfordul, akkor szobahömérsékleten tartssd pár órát.
dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
dec. 11. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szivesen és sok sikert!
dec. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Le lehet, jól tűri a fagyasztást de egyébként begyúrni sem tart sokáig.
dec. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozom a #4-eshez, 5 perc alatt be lehet keverni egy mézes sütit. Aztán be kell tenni a hűtőbe, hogy a vaj megdermedjen és tudd nyújtani szaggatni. De addig tudsz mást csinálni. Én éppen a napokban készítettem egy adagot. A hűtőben 2 órát pihent, és kivéve másfél centis hengert sodortam sodortam belőle, habkártyával 1 centis korongokká felszeleteltem és 170 fokon 10-15 percig sütöttem. A leghosszabb művelet az olvadt étcsokoládéba mártogatás volt...

[link]

dec. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!