Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A múltban egy bármi húsféle...

A múltban egy bármi húsféle nélkül megcsinált lecsó, vagy paprikás krumpli is kielégítő gasztro élményt nyújtott, vagy mindig ott volt az emberekben hogy oké, ez van, de mennyivel jobb lehetne?

Figyelt kérdés
febr. 2. 22:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
ha lenne benne valami húsféle
febr. 2. 22:49
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Persze, hogy ott volt. Nem azért nem dobtak egy kis kolbászt a lecsóba mert nem kívánták, hanem mert nem volt. Na tessék, most jól megkívántam :-)
febr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tojással is jó.
febr. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
A múltban is tettünk bele kolbászt, virslit vagy más húsfélét.
febr. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

A lecsónak, és sok krumplis ételnek nem "tartozéka" a hús, sokan ma sem raknak ezekbe az ételekbe húst, pedig megtehetnék.

Elég sok évtizedek kell már vissza lépkedni a múltba, a '80-as években változott meg az étkezési szokás, hogy sokan napi szinten esznek húst, régebben sokkal több volt a húsmentes nap, a '70-es években általában vasárnap volt hús, a '30-as, '40-es , '50-es években még ritkábban, a szegényebb családok annak is örültek, ha a puliszkára volt egy kis juhtúró is.

Ábrándozni, álmodozni bármiről lehet, és az álmodozás korszaktól független, persze, hogy előfordult régen is, de az étkezési szokásokban sem volt benne, hogy minden nap húst egyenek.

Gyerek koromban láttam, hogy az öregek krumplis galuskát, öreg reszelt tésztát főztek maguknak, amibe soha nem tettek kolbászt, legfeljebb sült szalonnával szórták meg, és sok esetben két napi ebéd volt.

Lecsót is csinálték "natúrban" vagy rizzsel, tojással, és ha olyan kedvük volt, kolbásszal, az alapvető eltérés a mostani szokásokhoz képest, hogy akkoriban igényük sem volt arra, hogy minden nap húst egyenek, de minden további nélkül megették az avas szalonnát is, amiről mostanság sokan azt gondolják, hogy ehetetlen, mérgező.

febr. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Az emberiség sokszázezer éves történelmében elenyésző az a pár másodpercnek számító év, amikor jelentős számú fajtársad gasztroélményként élheti meg az ételfogyasztást és nem az éhezéssel szembeni küzdelemként.

"A múltban..."

febr. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem csak azért nem ettek napi szinten húst, mert nem volt rá pénz, hanem az eltarthatóság miatt. Még a boltokban is probléma volt a hűtés, általában heti 1-2 alkalommal szállítottak húst. A háztartásokban jobb esetben jégszekrény volt.
febr. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez teljesen egyén függő. Nekem pl se a lecsó, se a paprikáskrumpli nem ízlik húsfélével
febr. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen jó virsli, kolbász nélkül is csak nokedli legyen benne.
febr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk nagyon sok dolog húsmentes és/vagy egyszerű. A lecsóban nincs se hús, se tojás. A rakott krumpliban nincs semmilyen hús. De pl a zöldborsó levesben is csak borsó van meg apró nokeddli. Megeszem ezeket másképp is, de úgy szeretem, ahogy nálunk régóta szokás készíteni.
febr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!