Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől csapódik ki a nutella a...

Mitől csapódik ki a nutella a mascarpone krémből?

Figyelt kérdés
Már másodszor járok így. Ahogy a mascarponet össze keverem a nutellával el kezd túróssá válni és egyszerűen szét esik a krém, vizes massza lesz belőle mint mikor túl verődik a tejszinhab.

ápr. 19. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez Így kevés info, hogy kevered össze őket, csak egybeontod és lapáttal? Meg hőmérséklet milyen, melegitesz valamit?
ápr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kb 2 órát kint állt a pulton a mascarpone meg a nutella is hogy nagyjából egy hőmérsékletű legyen. Mixerrel kevertem össze először a mascarponet majd hozzá adtam a nutellát és mixerrel kevertem. Lehet kézi habverővel vagy lapáttal kellett volna?
ápr. 19. 18:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is nem körülbelül kell egyforma melegnek lennie, hanem elég pontosan.

Másrészt csak lassanként lehet hozzátenni a nutellát, mindig kis adagokban.

Meg próbáld meg fordítva, a nutellához adagolni a mascarponet.

A kézi eszközökkel még nehezebb lenne.

ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
mert át vertek a boltban és az nem Nutella csak a mása.
ápr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
4-es: az teljesen mindegy, attól ugyanúgy müködne, csak esetleg az íze más
ápr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy át vertek volna, Németországban vettem
ápr. 19. 20:05
 7/8 A kérdező kommentje:
Sikerült. Nutellához kavartam a mascarponet egyenként kézi habverővel, még tettem hozzá a végén 2 dl felvert tejszinhabot. Jó lett. Valószínűleg az lehetett a probléma, hogy mixerrel kevertem egyszerre az összes mascarponet és nutellát
ápr. 19. 20:47
 8/8 anonim ***** válasza:
92%
Pont ezt akartam írni, rendszeresen csinálom ezt a krémet, de csakis kézi habverővel. A gépi habverő volt a gond.
ápr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!