Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fozoversenyre ti mit főznetek?

Fozoversenyre ti mit főznetek?

Figyelt kérdés

Aminek alapját meg lehet csinálni bográcsban. De ne az alap pöri,paprikas krumpli.

Nem feltételnul kell magyar konyha. :)


ápr. 24. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Tejszínes hallevest. Imádom. Kb mint egy csirkeraguleves dak halkockákkal. Eleinte lepiritod es a vegen beleontod.


Tárkonyos csirkeraguleves is iszonyat finom tud lenni

ápr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem is hallottam még erről a hallevesről :)
ápr. 24. 14:37
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Az 1-es csak idétlenkedik!
ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Arató gulyás pl Normál gulyásleves csak savanyú kaposztával.

Dunabogdányi csirkecomb.Kifilézett csirkecomb a kolbaszhús megy.Összetüzöd,elősütöd a bográcsba és kiszedve mehet pörkölt alap plusz parázs burgonyát szoktam belefőzni persze tisztítva.

ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
#3 dehpgy idétlenkedek. Isteni finom. Street kitchen újságban láttam először afrikai harcsafilével. Neha lazaccal csinálom ha van a fagyóban. Iszonyat finom.
ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
pacalpörkült
ápr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha komoly, dobj már ide egy linket légy szives!
ápr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

"Nem feltételnul kell magyar konyha"


Valóan nem kell feltétlenül magyaros ételben gondolkozni, de azért behatárolja a lehetőségeket, hogy a bográcsozást az őseink hozták magukkal, és Nyugat-Európában szinte semmi hagyománya nincs, tőlünk keletre, délre (pl Közel-Keleten főznek üstben, szabad tűzön.

Amerikában még a chillis babot is serpenyőben főzték, amit mi bográcsban fűzünk, mert a bográcsozás a kultúránk része, sok mindent meg lehet fűzni benne.

Mindenesetre főzőversenyre olyan étellel érdemes menni, amit nem ott készítesz el először, és van hozzá alapanyagod is.


Ötletadónak jó lehet ez is:

[link]

Természetesen a túl egyszerűeket ki is lehet zárni a listából, de azért egy versenyen nem árt, ha rutin is van az étel elkészítésében, nem a versenyen állsz neki először pl ennek:

[link]

ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7

Annak ellenére hogy a stílusod bántó, hangvételed botrány és le is pontoztál:

[link]

(Megjegyzem elso google talalat a street kitchen tejszines harcsaleves szavakra)

ápr. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért lett volna a stílusom bántó, meg hangvételemmel sem tudom, mi a bajod, (illetve nem pontoztalak le), egyszerüen csak furcsának találtam a 3 5-ös válaszodat, nem tudtam volna elképzelni ilyen kombinációt, de köszönöm a linket.
ápr. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!