Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan süssek sonkát sütőben?

Hogyan süssek sonkát sütőben?

Figyelt kérdés
Eddig csak főztem, a sütőben történő sütésnél hogyan kell eljárni? Előtte ugyanúgy ki kell áztatni belőle a sót? A hagyományos füstölt sonka jó hozzá?
ápr. 24. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen áztatni kell , legalább is én így szoktam , kicsit sütöm letakarva kis vízzel majd takarás nélkül.
ápr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Hát én nem áztattom ki főzés előtt.Minek?Úgy is a vízbe kerül a só egy része főzés közben.A főzőlevéből meg lehet mondjuk levest csinálni..

Sütni nem szoktam húsvéti sonkát.Ott esetleg indokolt.De a főzésnél szerintem felesleges áztatni.

ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendes parasztsonka, akkor először legalább egy éjszakát áztatni kell, hogy a fölösleges só kijöjjön belöle, illetve hogy a rostok visszapuhuljanak, kötözött sonka esetében nem szükséges.

Sütőben, először fedő alatt kb 150 fokon kevés vízzel kell párolni, amíg megpuhul - ez kb annyiszor 1 óra, ahány kg a sonka. Amikor megpuhult (a beleszúrt villáról lecsúszik a saját súlyától), akkor fedő nélkül erösebb (180-220 fok sütőtől függően) kb fél órát sütni, amíg szépen megpirul

ápr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Áztatni kell de helyedben főzés után sütnék rajta.

Nagyon száraz lesz csak sütve.

ápr. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet sütni.
ápr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös: dehogynem lehet, csak legfeljebb te vagy túl béna hozzá
ápr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
NEM lehet sütni.
ápr. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha NEKED NEM megy, akkor VELED van baj, egy normálisan fözni tudó emnbernek nem túl nehéz!
ápr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!