Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Felhomályosítana valaki, hogy...

Felhomályosítana valaki, hogy miért akkora főbűn a spagetti-tésztát 2-3-ba törni?

Figyelt kérdés
Ugyanaz a tészta marad!

máj. 15. 09:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván nem bűn ezt nem hallottam még sőt 80-90 - és években csak így volt elkészítve.Ha neked így esik jól törd el nyugodtan.
máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%
Ez kb az a kategória, mint a káposztás cvekedlit cérnametélttel készíteni. Hát végülis ugyanaz a tészta, nem...?
máj. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem számít annak, nyugodtan csinálhatod úgy, ha szeretnéd. Olaszországban viszont az étel és az azzal kapcsolatos szokások szentek, azoktól eltörni szentségtörésnek számít.
máj. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nézegetem a főzős műsorokat, ott is többször elhangzott, meg most néztem egy filmet, ahol egy nőnek még 10 év múlva is mindig felemlegették családi vacsorákon mint vicces sztorit, hogy egyszer olyat csinált. Én eltörögetem, csak nem igazán értettem, hogy miért baj. Ha néz az ember kajakészítős videókat ahol spagettit készítenek ott se törik el soha (épp most néztem egyet, mert a hétvégén az lesz). No mindegy, csinálom ahogy akarom. Köszi!
máj. 15. 10:53
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem is lesz míslencsillagod. :-)


Egyébként érdekes ez az olasz konyha. Hű, nincs is bolognai spagetti, meg így az olaszok, meg úgy az olaszok. Aztán mutatok egy kreol bőrű, fekete göndör hajú olasz pacákot főzni, mamma mia, nonna, molto bene, meg minden, amint éppen spagettire tesz bolognai szószt, akkor azt kapom, hogy a hülye turisták miatt…

máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
66%
Egyáltalán nem bűn, könnyebb megenni.
máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 2-3-ba törve pont a legnehezebb enni. Feltekerni már nem lehet, de még túl hosszú ahhoz, hogy rajta maradjon a villán.


Egyébként szokás kérdése. Anyám azért volt lecseszve anno, mert a konyhaasztalra rakta a mosogató dézsát és a hokedlire az öblítő vizeset. Úgy nem jó, ők fordítva szokták. Ilyenek ezek a szokások.

máj. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

Én egészbe szeretem mert úgy az igazi(eredeti).

De megeszem 3 felé törve is.

Anyám pl mindig eltöri mert azt mondja úgy nem tudja enni(szipákolni be).

Azt mondta majd ha külön élek úgy csinálom ahogy akarom. Ebbe igaza is van.

Csak én szeretem a hagyományokat őrizni és mindent úgy ahogy a legeredetibb(ha van olyan).

Amúgy teljesen más a magyar spagetti és bolognai mint az igazi olasz pl anyám se sofritosan csinálja, szóval már tök mindegy hogy a tészta hogy van hozzá...

máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%
Én apróra töröm, pont lesz@rom, hogy nem szokás.
máj. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Én négyfelé szoktam törni, és kanállal eszem. Mivel senki nem látja, így nem is teszi szóvá senki, de ha bárkit zavarna, engem akkor sem.
máj. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!