Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » T i nem tesztek cukrot a...

T i nem tesztek cukrot a palacsinta tésztájába?

Figyelt kérdés

Eddig akárhány receptet néztem, a nagy részükbe egyáltalán nem tesznek cukrot. Így viszotn teljesen ízetlen, "papaírízű" a palacsinta.

Én szeretem ha tésztájának is van egy kis édes íze.

Kipróbáltam egy kevés cukorral. Sokkal jobb! Nem értem, ezt miért hagyják ki belőle... Ti hogy készítitek?


máj. 24. 16:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Egy kis cukrot szoktam tenni a tésztába. Sokat nem, mert akkor leragad a sütés közben.
máj. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Én kb annyit, mint sót
máj. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Én úgy szoktam, hogy 200 g lisztből csinálok egy adagot. Ehhez egy csipet sót és 50 g cukrot adok.

Tapadást nem tapasztaltam. Inkább az szokott lenni, hogy átfordításkor hajlamos szakadásra. De ezt én úgy veszem észre, hogy nem a cukor befolyásolja, hanem ha kevés a tojás benne. A 200 g liszthez 2 db tojásnál szakad, 3 db-nál gyönyörűen egyben marad.

máj. 24. 16:52
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Én rakok bele kb egy púpozott kanálnyit. Szép lesz tőle a színe is. Sose ragad le.
máj. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
17%

Púpozott kanálnyi cukor? Tíz kiló liszthez?

Nem tudom, én soha nem teszek cukrot a tésztába, mégsem papír ízű, hanem finom.

máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
én régen tettem bele, ma már nem. nálunk mindenki cukor nelkül jobban szereti, meg mivel úgyis édes töltelékkel esszük fel se tűnik, hogy van-e benne vagy nincs.
máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%
Nem teszek bele cukrot. Liszt, tojás, tej és szódavíz. Tökéletes, nem papír ízű
máj. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem szoktam. Bőven elég, hogy a töltelék édes.
máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
Sosem raktam bele cukrot, se más édesítőt. De amúgy én kb. 200 gramm liszthez egy tojást rakok, plusz szénsavas víz és egy csöpp tej, sosem szakad, tökéletes állagú.
máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én lisztet, tojást, szénsavas vizet, tejet, sót, cukrot.

És töltelék nélkül is esszük a palacsintát, így nem árt ha alapból van íze.

máj. 24. 21:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!