Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Római tál: ez most komoly,...

Római tál: ez most komoly, hogy a csirkét meg mindent "előre kell sütni"? Meg főzni. A zöldséget.

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tehetem bele a tálba a többi zöldségemmel? És azzal be a sütőbe?
2010. nov. 11. 06:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne tehetnéd bele nyersen? Csak a tálat kell beáztatni előtte.

Én sokszor még fagyottan teszek bele mindent, aztán később ha kiolvadt átforgatom, fűszerezem.

2010. nov. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát én biztos, hogy nem fogom. Előre szeretném vázolni, és kérlek ha elolvasod akkor minden lépésemet nézd meg, hogy jól vane, mivel először fogok használni Római tálat.


Tálat beáztatom 30-60 percig (még nem tudom, h mennyire lesz időm, de a 30 elég volna-e?), aztán a tál aljába krumpli, káposzta, sárgarépa, hagyma , aztán rá a befűszerezett csirkecombokat , majd fokhagymás kefirrel leönteném. Aztán be a hideg sütőbe, és kb. 45 percig sütném. Az a 45 perc elég?

És azt nem tudom, h ahhoz hogy piruljon is a comb ahhoz, le kell vegyem a tetejét is..

Igy szerintetek jó lesz minden lépésem?

2010. nov. 11. 07:08
 3/8 e-ditta ***** válasza:
100%

A római tál fözésre/sütésre való, a hozzávalókat NYERSEN, befüszerezve kell a beáztatott tálba tenni és utána a recept szerint elkésziteni.


Elöre megsütni/megfözni az alapanyagokat értelmetlen ötlet. Esetleg egyes húsféléket elöre át lehet piritani natur szelet-szerüen, de ez CSAK arra jó, hogy pörzsölt izt adjon az ételnek, lényegében CSAK egy kéreg alakul igy ki a hús felszinén.

2010. nov. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, köszi. Azért remélem, hogy visszatértek elolvasni a vázlatomat is:D
2010. nov. 11. 07:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Zöldséget az aljára tedd, aztán a kruplit, majd a tetejére a húst meg a szószt. 45 perc sütés nem lesz elég, legalább kétszerennyi kell neki, és végül nagyon finom puha lesz (kivéve, ami a tetején van, mert az ropogós sült).

Jó étvágyat! :)

2010. nov. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ok. köszike. Elég kinos lesz kivárni, azt a sok időt, de ez van:))
2010. nov. 11. 08:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A 45 perc szinte épp csak arra elég, hogy felmelegedjen a sütőd és benne a cucc kívánt hőfokra. Szóval a valódi sütés csak akkor kezdődik el, úgyhogy minimum még 45 percre szükséged lesz.

2010. nov. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jajjj köszi mindenkinek!! 1,5 órát süttem. S aztán 30 percig pirult. Pfuuu de milyen fincsi lett..
2010. nov. 12. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!