Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szarvashúst hogyan lehet...

Szarvashúst hogyan lehet elkészíteni? Mit kell tudni róla?

Figyelt kérdés

Van egy hatalmas szarvasbordám/oldalasom (nem tudom mi a jobb szó:P). Feldaraboltam, így van csontos része, és egy jó két kilónyi húsom is.

A csontos részt megsüthetem úgy, mint a sertésoldalast? Mit kell tudni a fűszerezéséről? Sütési időről?

És a húsos részt (olyan porcos, inas, de van benne színhús is)hogyan készíthetem el? Gondoltam pörköltre, de nem tudom, hogy az csak combból jó-e? Vagy ezt is süssem meg?


2010. nov. 18. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Amit eddig én tapasztaltam: Sokkal tovább kell főzni. Ha vadasan készíted el (és miért ne) akkor több órával (akár 1 nappal előtte) pácold be. Lehet kapni ún. vadpácot, de némi ecettel, mustárral még finomabbá teheted. A pörköltnél ne vízzel, hanem vörösborral öntsd fel. (száraz a legjobb) Mindenképpen használj húspuhítót. Nekem bevált. A porcos-inas rész leszámítjuk, akkor a színhús ha szárazabb, nem nagyon jó sülthúsnak. Az oldalast ugyanúgy sütheted mint pl. a sertést (csak tovább tart). Ha nem vadasan készíted el, akkor nem tudom milyen lesz az íze, mert úgy még nem próbáltam. Sok sikert!
2010. nov. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kriszti83 ***** válasza:
100%
Érdemes pácolni, akár 2-3 napig is hűtőben(a fűszeres olaj lepje el és légmentesen lezárva tedd hűtőbe!). Én a vad húsokat legalább 3 órán keresztül főzöm.
2010. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Majd meglátjuk mit sütök ki belőle! :) De így már könnyebb lesz nekilátni!
2010. nov. 18. 23:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi a szép szarvas színhúsból szoktunk csinálni rántott húst. Egy napig kell fokhagymás tejben áztatni előtte és isteni puha lesz sütés után.
2010. nov. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!