Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tiramisut hogyan lehet készíte...

Tiramisut hogyan lehet készíteni mascapone nélkül?

Figyelt kérdés
Sajnos laktózérzékeny vagyok, így a mascaponet nem tudom megenni. Van laktózmentes tejem, tejszínem itthon. Csinált esetleg már valaki mascapone nélkül? Leírná nekem a receptet? Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ötleteket
2010. dec. 6. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ettem már többféle mascarpone nélkül készült tiramisut, de igazából egyik sem jó.

Krémsajttal szokták helyettesíteni, csak annak más az íze.

2010. dec. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Mi natúr vajkrémmel szoktuk csinálni néha, és nemrossz.
2010. dec. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én allergia miatt nem ehettem semmilyen tejterméket egy ideig. Egyszer csináltam "tiramisut", úgy hogy (szója)tejszínnel, vanilíáscukorral és cukorral elkevertem tojássárgáját. Aztán hozzákevertem a felvert tojásfehérjét, és ezt főztem egy kicsit, hogy besűrűsödjön. Ez volt a krém, a többit gondolom, tudod.


Sajnos a mascaponet nem igazán lehet helyettesíteni semmivel, remélhetőleg lesz laktózmentes mascapone is hamarosan!

2010. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!