Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehetne olyan finom...

Hogyan lehetne olyan finom tejberízst készíteni, mint a bolti?

Figyelt kérdés

9 hónapos terhes vagyok és nagyon kívánom a tejberízst.

Viszont amit én készítek messze nem olyan finom, mint a bolti.

Tudna ebben valaki segíteni?


2009. jan. 18. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Próbáld meg vaníliacukorral, fahéjjal, lekvárral, kakaóval vagy egyéb más módon! A boltiban sok tartósítószer van.

Szerintem, ha eltalálsz egy jó mix-et, többet nem veszel boltit.

-illéspityu-

2009. jan. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vegyel olyan rizst, ami direkt tejberizsnek valo. Boseges tejben fozzed, amikor fo, folyamatosan keverjed, es tegyel bele vanilias cukrot is, es citrom reszelt hejat. Amikor latod hogy foli el a tejet, ontsel meg hozza, en legalabbis szaftosabban szeretem, nem ugy, hogy megall benne a kanal.

Nezd meg a mindmegette.hu-n is, jo receptek vannak!

2009. jan. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szia! Én is jó sok tejjel szoktam főzni, és a végén még egy fél csomag vaníliás pudingot szoktam hozzáadni (cukorral, és hideg tejjel csomómentesre kikeverve; természetesen a főzős fajtát).

Attól a rizsszemeken olyan fincsi "bevonat" képződik, mint a boltin.

2009. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket! Már megyek is a konyhába:)
2009. jan. 19. 04:48
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

illéspityu válasza,hogy a bolti tejberizs tele van tartósítószerrel az egyszerűen nem igaz. nem tudom miért terjeszt ilyeneket. Tejtermékekbe tilos tenni tartósítószert.

A bolti tejberízs azért olyan mert máshogy készítik. nagy nyomás alatt, mintha kuktában főznék, és ilyet otthon nem lehet csinálni. (sajnos)

2009. jan. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!