Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyakorlottabb háziasszonyoktól...

Gyakorlottabb háziasszonyoktól kérhetnék krumplis pogácsához segítséget?

Figyelt kérdés

Szóval élesztő nélküli krumplis pogácsát szeretnék sütni, amiben van kolbász. Ha kinyújtom a tésztát, a közepét megszórom kolbász darabkákkal, majd összehajtom, akkor meg fog sülni rendesen a közepe is?

A fiam beteg és csak pogit, meg kolbászt hajlandó enni, gondoltam összehozom a kettőt, de így még nem készítettem.

Meg kell kenni a tészta közepét tojással, vagy valamivel?

Köszönöm, ha segít valaki.


2010. dec. 7. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyet a paprika tv-ben láttam, el is készitettem., nagyon finom. De nem krumplis pogácsából, hanem leveles tésztából. Ugy hivták, hogy kolbászos miujság. Két pohárral kiszaggatott kerek tésztát kell kolbászkrémmel összeragasztani, elnyomogatni a széleit, lekenni tojással, és sütni - sütőben.
2010. dec. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kolbászt egész vékonyra vágva beleteheted a tésztába, ha utána még hajtogatod, akkor nem kell semmivel megkenni - és mivel a kolbász nem nyers húsféle, ezért elég, amenynire átsül.

De én inkább a pogácsák tetejére tenném a kolbászt, szerintem úgy finomabb lenne.

2010. dec. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem mind a két ötletet ki fogom próbálni, ma és holnap, a lényeg, hogy egyen a fiam:)

2010. dec. 7. 14:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Majd azért irj vissza, hogy mi a véleményed, meg a fiadé - melyik tetszett jobban.
2010. dec. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megcsináltam a második változatot, a tetejére tettem kolbász darabkákat, és egy kis sajtot, a fiam rögtön pusztított is belőle jócskán:)

Köszönöm mégegyszer, holnap megcsinálom a másik változatot is, de most nincs itthon leveles tésztám.

2010. dec. 7. 18:57
 6/6 anonim ***** válasza:
A második vagyok, örülök, hogy izlett.
2010. dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!