Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miket főzzek, amiket Karácsony...

Miket főzzek, amiket Karácsonyig lefagyasztva tudok tárolni?

Figyelt kérdés

Akkor van a kisfiam szülinapja, + kari, így aznap (26) nálunk szokott vacsorázni az egész család. Évek óta úgy megy, hogy én 25-én hajnaltól késő éjszakáig, másnap szintén hajnaltól du. 2-3 óráig főzök, sütök, mosogatok...

Ráadásul szinte minden "csapatban" (szülők, gyerekeik) van valaki, aki nem eszik meg bármit. Már elegem van, a Karácsony gondolatától is görcsbe rándul a gyomrom.

Arra gondoltam, hogy előre elkészítek olyan ételeket, amiket aztán 26-án csak kikapok a fagyasztóból, kiolvasztom mikróban, és olyan lesz, mint a friss. Marhapörkölt már be lett tervezve, de szeretnék még ötleteket. Segítsetek légyszi!

Köszi!


2010. dec. 8. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

pár példa:

- töltött káposzta

- különböző húsok lesütve zsírban

- bepácolt húsi pár nappal előtte és sütőzacskóban bevágod a sütőbe (így ezzel nem is kell foglalkozni és friss)

- 2-3 salit összedobni gyorsan meg lehet (pl előző nap megfőzöd a krumplit és reggel csak összekevered a salátát)

-sütőzacskóban zöldségeket is dobhatsz be a sütőbe és azzal sem kell foglalkozni, csak beteszed és kiveszed

...

remélem kapsz még ötleteket


Kellemes Ünnepeket!

2010. dec. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Főzelékeken,burgonyás ételeken kívül mindent le tudsz fagyasztani. Nokedlit és más tésztákat is,még a húslevest is lefagyasztom,a zöldségekkel együtt. Csak a tésztát főzöm meg frissen. Csak a salátát kell frissen csinálni.
2010. dec. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok. Sőt, sütök előre kelt tésztákat,mikróbankiolvasztva olyan,mint a friss.és piskótát. Vajas krémmel,tejszínhabbal töltöm. Fóliába csomagolva fagyasztható. Az ünnepen csak ki kell bontani a fóliából,a hűtőben kiengedtetni,és díszíteni.
2010. dec. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Annyit még hozzáteszek, hogy 24-e mindig anyukáméknál van, aznap nemigen tudok otthon bármit is csinálni. Tehát a pácolt húsok már sokat állnának, ha 23-án keverném be őket. Amiket gyorsan össze lehet dobni, azokat természetesen megcsinálom 25-én -köretek, sütik. Gondoltam a töltött káposztára én is, de az olyan "szottyos" lesz kiolvasztás után, nem lehet szépen tálalni.

2010. dec. 8. 10:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Ha 23-án bepácolod, az nem sok. 2-3 napot simán lehet pácolni, csak finomabb lesz.

2010. dec. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Töltött fasírtot is letudod fagyasztani mikroban kiolvasztani .A sütiknek sem lesz semmi baja sokszor teszem be én is ha kimarad.

2010. dec. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

rántott húst, rántott csirkemájat, rántott halat, fasírtgombócot is szoktam lefagyasztani.

rengeteg időt meg lehet sprórolni így.

2010. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a lefagyasztott töltötkáposzta sem lesz kiengedéskor szottyos.
2010. dec. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!