Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pihe-puha mézeskalács receptetek?

Pihe-puha mézeskalács receptetek?

Figyelt kérdés
Tavaly találtam egy isteni mézeskalács receptet,amit azonnal meg lehetett enni olyan finom,puha,omlós volt.De sehol sem találom a receptet,elvesztettem.:(
2010. dec. 13. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Esetleg ez? Nekem ez a tuti :)



Puha mézeskalács



Hozzávalók:


10 dkg Ráma

2 dl méz

25 dkg cukor

½ zacskó mézessütemény fűszerkeverék

3 dl tej

1 ek. szódabikarbóna

90 dkg finomliszt

2 tojás (tetejére és a díszítéshez)


Elkészítés:


A margarint, mézet, cukrot és a fűszert lábasban felmelegítjük. Tejjel felengedjük és hagyjuk kihűlni, majd a szódabikarbónát és a lisztet összekeverjük és a mézes keverékkel összedolgozzuk. A tésztát 1 napra a hűtőben pihentetjük.

Másnap 3 mm vastagra nyújtjuk, és figurákat szúrunk ki belőle. Sütőpapíron 180 C-on (légkeveréses sütőben 165 C-on) 8-10 percig sütjük. Még melegen a felvert tojássárgájával megkenjük.


Díszítése:

2 tojásfehérjét felverünk, majd kb. 25dkg porcukrot belekeverünk. Nyomózsákba (vagy nejlonzacskóba) töltjük és díszítünk.



Jó étvágyat!

2010. dec. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi,jól hangzik...valami ilyesmi volt a receptem,de a tejre nem emlékszem,hogy lett volna benne....
2010. dec. 13. 12:20
 3/3 anonim válasza:
nagyon omlósz!
2010. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!