Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kezdő "háziasszony"-ként mit...

Kezdő "háziasszony"-ként mit főzzek karácsonykor?

Figyelt kérdés

Párom nagyon finnyás,csak csirkét és pulykát eszik,de semmiféle édes töltelékes,vagy édes mártásos dolog nem jöhet szóba. Tehát jöhet töltött csirke/pulyka recept,vagy mártásos,csak ne gyümölcsös. Zöldségeket sem eszi meg. Valami ötlet leves,főétel,minden jöhet!

25/N


2010. dec. 14. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezekkel a feltételekkel inkább neki kéne főzni...

[link]

Itt vannak jók.

2010. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na attól aztán nem híznánk karácsonykor,amit ő főz... :)
2010. dec. 14. 10:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Fokhagymás tejbe áztasd a csirke vagy pulykamell szeleteket. Lehet belőle sok minden. nálunk a nyerő: sós palacsinta tésztába mártom , kisütöm mint a rántottat melegen megkenjük tejföllel szórunk rá sajtot. 2. a tejbe áztatott húst panírozod liszt,tojás,reszelt sajt. Kivajazott tepsibe rakod felöntöd tejjel vagy tejföllel sütőben megsütöd.
2010. dec. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szia! Igaz, nem receptet küldök neked de erről eszembe jutott egy nagyon aranyos történet, még megboldogult lánykoromból:) A férjem is ilyen válogatós volt sőt, szorozd meg 10-el. Rólam tudni kell, hogy szerintem a legförtelmesebb tulajdonság ha valaki finnyázik, pocskondiázza az ételt, csak azért mer kiskorában ráhagyták a hisztériáját.Az egy dolog h valaki nem eszik meg néhány ételt, de hogy semmit, vagy kiköti hogy csak csirke, azt csak hisztinek tudom nevezni. Na szóval, én sem voltam konyhatündér, ezért Karácsonykor megkértem az anyukáját ( anyósomat) akivel a férjem nem jött ki túl jól, hogy nem töltené e velünk a karácsonyt , hogy a kisfia semmilyen ételben ne szenvedjen hiányt:) Na mondom se kell, férjembe megállt az ütő, arcára kiült a nagy D mikor anyósom megérkezett több 100 km távolságról, szóval még csak hazaküldeni sem tudta haha! Én meg ártatlanul közöltem, hogy nem nagyon tudok főzni szeretnék tanulni a kedves mamától :) Mondanom sem kell, hogy azonnal befejezte a finnyáskodást, ha pedig mégis rájött, akkor ő főzött:))))
2010. dec. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én párom is nagyon válogatós, bár kicsit én is. Nem igazán eszi a csirkemellett, csak a disznóhús a mindene! Pedig annyiféleképpen el tudom készíteni a csirkemellet, de mégsem szereti. Ha kicsit nagyobb szemű a zsemlemorzsa, akkor már nem kell neki, így azt is mindig le kell szűrnöm, hogy minél kisebb szemű legyen...


Az egészben az a rossz, hogy sokszor előfordul, hogy igyekszem meg minden és tényleg finomakat főzök, és aztán nem eszi meg...az eléggé rosszul tud esni, főleg még az, amikor mondja, hogy igen ezt csináljam, és megcsinálom és mégsem kell neki, mert aztán rájön hogy mégsem éhes...de a kajával semmi gond nem szokott lenni, csak hirtelen rájön, hogy mégsem kell neki (mikor már készen van.).

2010. dec. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerencsére a nálunk nem finnyás a férjem annyira:-)

Nemrég találtam egy receptet csirkemellből és azóta mindig ezt enné a család. Csirkemell szeleteket kiklopfolom, sózom. Összekeverek lisztet, tojást, sört, kurkumát, fokhagymát és ebbe mártom bele a szeleteket és kisütöm. Tejföllel, reszelt sajttal megszórva magában is isteni de köretként hasábkrumpli nagyon finom mellé. Nagyon laktató.

2010. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

hústorta! tényleg nagyon finom és nem lehet ellene kifogása

2010. dec. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajtos tejfölös csirke vagy pulyka,

vékonyra vágott mellszeleteket füszerezd sóval, borssal, rozmaringal, fektesd kiolajozott tepsibe, öntsd rá tejfölt, szórd meg reszelt sajtal lefedve süsd fél órát.

Csinálj újházi tyúk levest megfő magának a tűzhelyen, esetleg bor leves, tejszines gyümi leves.

2010. dec. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

sok ételt meg lehet ugy bolonditani hogy észre sem veszik a pasik mi is az...

én is irok egy rövid történetet.ami nekem bevalt

finnyas volt ,nem kell ez nem kell az..

nem is csinaltam semmit...csak kicsit hazudtam.

Tudtam mit nem szeret.es marcsak azert is azt csinaltam,ha nem kell hat akkor van ket keze azt egyen kenyeret

evett is egy darabig,megunta..

haza jött neki alt fözni..rrémes lett neki

rafanyarodott a föztömre


ami nagyon tetszett

utalta a rántott tintahal karikat..azt csinaltam..haza jött megkerdezte miaez?erre én rántott hagyma karika..

ugy meg ette mindet..hogy meg sütnöm is kellett.mikor mar jol lakott akkor mondtam meg mit is evett valojaban.

szep lassan mar nem is válogatott,söt!!

2010. dec. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
gesztenyével is megtöltheted a pulykat csirkét,ha nem izlik neki akkor azt külön tudja kaparni.en szoktam a kenyér töltelékbe tenni mindent amit találok,nagyon sok iz variáciot ki lehet hozzni belölle.
2010. dec. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!