Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tehetem szebbé a...

Hogyan tehetem szebbé a sütimet? (kép mellékelve)

Figyelt kérdés

Itt a sütim:

[link]

Kb. 2 óra aktív munka eredménye. Na jó, ennek duplája a mennyiség. Azt tudni kell, hogy 28 / férfi vagyok, és egy tojást sem tudok megsütni, akkora nokedli vagyok a konyhai dolgokhoz. :S


Ezt a túrótortát viszont már 4. alkalommal sikerült elkészítenem. Tételesen a kérdéseim:

1.: 30 percig sütöm, sütőpapíron. De az alja mindig megég egy kicsit. A sütidarabokat így egyenként megszabadítom késsel az alsó égett rétegtől. :) Mit tegyek, hogy ne égjen oda az alja? (Gáztűzhelyen sütöm, felénél kisebb fokozaton, és a többi része nem ég meg.)


2.: 70%-os diabetikus étcsokit olvasztok gőz fölött. Néhány süti tetejét teljesen bevonnám vele, másokra csak vonalakat húznék. Hogyan?! :S Nem lett elég folyékony a csoki, és nem lett szép sem a bevonat, sem az odalöködött vonalak. :(

3.: A málnát hogyan tehetném látványosabbá rajta?

4.: Ha nincs túlzottan szép tálam, hogyan "tálaljam?" Szalvétát alá, vagy mi...? :S


Köszi előre is!


2010. dec. 18. 01:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Cserép van a sütőben? (Ha jól értem gázsütő.) Nekem villany van, de a nagyanyáim beletettek/teszenk egy cserepet a gázsütőjükbe, és világosan emlékszem, hogy az egyik egyszer megmutatta és mondta, hogy azért, mert egyébként éget.


Az eperre passz. Gondolom nem friss, hanem fagyasztott, mert ugye december van. Na hát akkor ahhoz képes nagyon látványosak, nekem azok mindig ilyen szottyadt kis izékké lesznek.


A csokicsíkkal szerintem meg az van, hogy a vékony csíkokat esetleg valami eszközzel csorgatják nem? Mint a habzsák? Mondjuk vágd le egy flakon tetejét, és csinálj az aljára egy pici lyukat és akkor ott elég vékony sugárban fog egyenletesen jönni.


Én azért megenném, nem csúnyák. :)

2010. dec. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
aNNYIRA nem értek hozzá,de szerintem lehet tubusos,ha jól emlékszem Nestlé csokiöntetet venni,én azzal csinálnék rá csíkokat,nem olvasztott csokival:)Az eper,málna akkor lenne szép,ha friss lenne.Egyedül annyira nem mutat jól rajta.Kiwit,narancsszeletet,őszibarackbefőtt darabkákat tennék rá,hogy színesebb legyen.Szép szalvétára is nyugodtan rárakhatod.Én azért gratulálok hogy férfi létedre így megvan benned az akarat...:D
2010. dec. 18. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
95%

A sütő aljára tégy alufóliát,akkor nem éget. A sütit pedig a középső rácson süsd.

Az olvadt csokit egy zacskóból csorgathatod rá,ha kivágod az alját. De ha az egész szeletet csokival akarod bevonni,mint a képen,akkor tégy rá egy kiskanál csokit és egy széles késsel símítsd el. A mirelít gyümölcsre,csöppents egy kevés tortabevonó zselét. Az szép is,és a gyümölcs is megtartja a formáját.

Tálalásra egy nagy tányér,vagy egy tálca is megfelel. Szalvétát ne tégy alá,mert az ráragadhat a süti aljára.

Inkább vegyél tortaalátét papírt. Sokféle kapható a papírboltokban,de pl. a Tescoban is.

2010. dec. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!