Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyors és finom sajtos süti...

Gyors és finom sajtos süti receptet ír valaki? Rúd pl. De ami egyszerű, mert nem vagyok konyhatündér. Mézeskalács receptje is jöhet.

Figyelt kérdés
2010. dec. 18. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajtos rúd


50 dkg liszt

25 dkg sütőmargarin

20 dkg sajt

1 pohár tejföl

A tetejére:

1 tojássárgája

reszelt sajt


A hozzávalókat összegyúrom, kisodrom, majd derelyemetszővel rudakat vágok. A tetejét megkenem a tojássárgájával, megszórom reszelt sajttal, majd forró sütőben megsütöm.


Túrós pogi recept

25 dkg liszt

25 dkg túró

25 dkg margarin

1 sütőpor

1 tk cukor

2 tk só

kenéshez: 1 tojás sárgája

tetejére: reszelt sajt, köménymag, só


A hozzávalókat összekeverem, 1.5-2 cm vastagságúra nyújtom, szaggatom, tetejét tojással megkenem, tetejére reszelt sajt, köménymag, só ízlés szerint. Sütőpapírral bélelt tepsiben sütöm.

2010. dec. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

mézeskalács:

A következő hozzávalókat összemelegíted: 1 tojás, 3 evőkanál méz, 3 evőkanál tej, sok-sok fahéj (kb 2-3 púpozott kiskanál, nem kell spórolni, meg sem lehet érezni) 15 dkg cukor, 5 dkg zsír.

Fél csomag szalakálit, vagy egy púpozott kiskanál szódabikarbónát összekeversz 45 dkg liszttel, majd összegyúrod. Viszonylag vastagra nyújtod (valahol a kisujjad feléig), szaggatod, és sütöd. Ha benyomod sütés közben a tetejét, már nem lesz puha, az alja pedig épphogy kezd barnulni. Én személy szerint kb egy picike kávét és plusz marok lisztet tettem hozzá, hogy sötétebb legyen. A tészta akkor jó, ha nem ragad se a tálhoz, se a kezedhez, ez jól nyújtható, szép színű tésztát kell kapnod.

2010. dec. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


☺☻

2010. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!